یک عضو کمیسیون صنایع مجلس:

قبول داریم مجلس دهم برای تولید کاری نکرد

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس با اعلام اینکه قبول دارم مجلس دهم در شش ماهه نخست امسال نتوانسته کار خاصی برای بخش تولید انجام دهد، گفت: کمیسیون صنایع مجلس پس از تعطیلات خواستار پاسخگویی دولت درباره وعده های کمک به تولید می شود.
کد خبر: ۹۵۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹
سرمایه پرس - عبدالله رضیان با اشاره به اینکه وزارت صنعت باید برنامه ریزی جدی برای رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان داشته باشد، اظهار داشت: امسال نمایندگان مجلس برای ممانعت از موازی کاری با تشکیل کمیسیون ویژه رفع موانع تولید موافقت نکردند و قرار شد این موضوعات در کمیسیون‌های صنایع و اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد اما متأسفانه قبول دارم که مجلس در شش ماهه نخست امسال نتوانسته به نحو مناسبی به موضوع ساماندهی بخش تولید ورود پیدا کند.

وی با اعلام اینکه قبول کنید نمایندگان جدید هنوز با شرایط کار آشنا نبوده و بعد از آن نیز درگیر بررسی برنامه ششم و بودجه بودند که این موضوعات باعث شد نتوانیم به بخش تولید به نحو مناسبی رسیدگی کنیم، افزود: البته در ماه‌های نخست امسال جلساتی با اتاق بازرگانی، وزارت صنعت و مسئولان مربوطه برگزار کردیم و قرار شد تصمیمات لازم برای بخش تولید به کار گرفته شود که از آن جمله باید به ارائه تسهیلات 16 هزار میلیاردی به واحدهای تولیدی اشاره کرد.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس اضافه کرد: دولت باید به صورت جدی گزارش چگونگی تخصیص این منابع را به بخش تولید اعلام کند. در حال حاضر در استان مازندران فقط 30 درصد از تسهیلات امکان تخصیص پیدا کرده است که باید دلایل این موضوع مورد بررسی قرار گیرد که چرا بانک‌ها با وجود تخصیص تمام تسهیلات هنوز مانع تراشی می‌کنند.

رضیان با اشاره به اینکه برخی بانک‌ها به دلیل نبود منابع از اول هم موافق پرداخت تسهیلات 16 هزار میلیاردی نبودند، تصریح کرد: به همین منظور دولت متعهد شد تا تأمین منابع مالی این تسهیلات را خود انجام دهد و به این ترتیب این طرح عملاً در دو ماه گذشته به صورت جدی آغاز شده است ولی تاکنون نتوانسته به نتایج قابل توجهی دست پیدا کند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا مجلس از دولت مطالبه‌ای برای عدم اجرای برنامه‌هایش در بخش تولید نمی‌کند، گفت: دولت با اجرای این طرح وعده‌ای را با بخش تولید داده است و باید دلایل عدم اجرای موفق آن را توضیح دهد. در هفته آینده که مجلس رسماً آغاز خواهد شد، این موضوع حتماً در دستور کار کمیسیون صنایع قرار خواهد گرفت.

دولت هنوز منابع 1600 میلیارد تومانی استان مازندران را پرداخت نکرده است
این عضو کیمسیون صنایع مجلس با بیان اینکه دولت باید متعهد به وعده‌های خود باشد، افزود: در سفر استانی رئیس جمهور به مازندران حدود 1600 میلیارد تومان منابع برای این استان تعیین شد اما هنوز هیچ اقدامی برای تخصیص آنها صورت نگرفته است.

رضیان با اعلام اینکه نمایندگان مجلس باید برای بخش تولید حضور جدی‌تری داشته باشند، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم کم کاری خود در شش ماه نخست امسال را در ماه‌های بعد جبران کرده و راهکار جدی را برای بخش تولید به کار بگیریم.
تسنیم
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار