خطر ایران از نگاه فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی

برجسته سازی گزاره "تهدید منطقه ای ایران" با محوریت موضع گیری اخیر فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی(آویو کوخاوی) مبنی بر معرفی ایران به عنوان خطرناک ترین کشور خاورمیانه این روزها از سوی محافل رسانه ای ضد ایرانی مطرح شده است.
کد خبر: ۵۷۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸

به گزارش دیدارمدیا؛ ارائه چهره ای تهدید زا و امنیتی از کشورمان، همواره یکی از مهمترین محورهای اقدامات رسانه ای جریانهای مخالف با ایران در عرصه بین المللی بوده است. در حقیقت، این جریان ها از طریق این راهبرد سعی می کنند از ایران در اذهان و قلوب افکار عمومی بین المللی، مشروعیت زدایی کنند و از این رهگذر، راه را برای اقدامات نامشروع و غیرقانونی خود علیه کشورمان هموار سازند. در جدیدترین دور از این تلاش های رسانه ای، به تازگی رسانه های عبری زبان، جریان سازی رسانه ای گسترده ای را با محوریت سخنان اخیر فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی "آویو موخاوی" بر علیه کشورمان به راه انداخته اند و سعی کرده اند ایران را بزرگترین تهدید بر علیه صلح و امنیت بین المللی در خاورمیانه مطرح کنند. در ادامه به بخش هایی از این تلاش های رسانه ای اشاره می شود.

 

اورشلیم پست در گزارشی خبری با عنوان "آویو کوخاوی ایران را خطرناک ترین کشور خاورمیانه توصیف کرد"، نوشت: «آویو کوخاوی فرمانده ارتش اسرائیل در موضع گیری گفته است، رژیم ایران علی رغم فاصله دور خود از اسرائیل، خطرناکترین کشور در خاورمیانه محسوب می شود.

 

آویو کوخاوی گفته است: ایران پیشرفت های قابل توجهی در بحث توان هسته ای خود کسب کرده است. با این حال، تهدید این کشور صرفا محدود به تلاش های آن جهت دستیابی به سلاح های هسته ای نمی شود. ایران در بحث سلاح های متعارف خود نیز تهدیدی جدی بر علیه اسرائیل و کل منطقه خاورمیانه است.

 

ایران جز تهدیدهای آنی علیه اسرائیل نیست با این حال، حمایت های گسترده آن از رژیم سوریه، حزب الله لبنان و حماس، آن را به مهره ای خطرناک بر علیه امنیت ملی اسرائیل تبدیل کرده است.

 

اسرائیل تلاش های گسترده ای را جهت مختل کردن رفتارهای مخرب ایران جهت نقل و انتقال اسلحه در منطقه و ایجاد بی ثباتی در خاورمیانه انجام داده است و همچنان نیز به تلاش های خود ادامه خواهد داد.

 

رژیم ایران در بحث سایبری نیز توانمندی های قابل توجهی دارد که این مساله برای اسرائیل و دیگر کشورهای منطقه، تهدیدی جدی محسوب می شود.

 

رژیم ایران فعالانه به دنبال همراه سازی دیگر کشورها با خود جهت انجام اقدام بر علیه امنیت ملی اسرائیل است.»

 

پایگاه خبری تایمز آو اسرائیل نیز در گزارش خبری اش در این باره نوشت: «فرمانده ارتش اسرائیل، آویو کوخاوی ایران را به دلیل فعالیت های هسته ای اش، حمایت از گروه هایی نظیر حزب الله و حماس و همچنین دارا بودن سلاح هایی نظیر موشک های بالستیک، خطرناک ترین کشور خاورمیانه خطاب رده است.

 

کوخاوی هشدار داده که ایران روز به روز به دامنه تهدیدات خود بر علیه امنیت ملی اسرائیل می افزاید و در حال تبدیل شدن به بزرگترین خطر بر علیه آن است.

 

سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است این نهاد در حال ایجاد تاسیساتی است که در آن ها اقدامات و فعالیت های ایران به صورت لحظه ای و 24 ساعته رصد شوند.

 

مقام های اسرائیل بارها و بارها از لزوم اجماع سازی بین المللی بر علیه رژیم ایران سخن گفته اند و با گوشزد کردن تهدیدِ این کشور سعی داشته اند تا جای ممکن ایران را منزوی و اقداماتِ غیرسازنده آن را محدود سازند.»

 

پایگاه خبری آروتز شوا نیز در گزارش خبری اش با عنوان "آویو کوخاوی ایران را خطرناک ترین کشور خاورمیانه دانست"، می نویسد: «آویو کوخاوی فرمانده ارتش اسرائیل در موضع گیری با ذکر چالش هایِ پویایِ بین المللی که در برابر اسرائیل قرار دارند گفت: ایران در حال تبدیل شدن به بزرگترین تهدید بر علیه امنیت ملی اسرائیل است. این کشور در شرایط کنونی، برجسته ترین تهدید علیه صلح و امنیت بین المللی در خاورمیانه محسوب می شود.

 

فرمانده ارتش اسرائیل، توانمندی های هسته ای ایران و همچنین سلاح های متعارف این کشور و روابط نزدیک آن با گروه هایی نظیر حزب الله لبنان و حماس را، گواهی بر تهدید جدی دانسته که رژیم ایران بر علیه اسرائیل در عرصه بین المللی مطرح می کند.

 

مقام های اسرائیلی به تازگی از طرح های جدید خود جهت رصد لحظه ای تحرکات ایران خبر داده اند. اسرائیل، ایران را تهدیدی رو به رشد بر علیه منافع ملی خود می بیند و سعی دارد از تمامی ظرفیت هایش جهت مقابله با این تهدید استفاده کند.»

 

پایگاه خبری اسپوتنیک انگیسی نیز در گزارش خبری با عنوان "ایران علی رغمِ اینکه با اسرائیل مرزهای مشترک ندارد، بزرگترین تهدید بر علیه آن است"، می نویسد: «فرمانده ارتش اسرائیل در موضع گیری ایران را خطرناکترین کشور در خاورمیانه توصیف کرده است. این موضع گیری وی اندکی پس از سخنان اخیر نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در مورد عدم صداقت ایران در پرونده هسته ای اش انجام گرفته است.

 

آویو موخاوی فرمانده ارتش اسرائیل گفته است: علی رغم موضع گیری های فراوان در مورد تهدید ایران هسته ای، باید اذعان کرد که در شرایط کنونی، تهدید ایران علیه صلح و ثبات بین المللی صرفا محدود به مساله هسته ای این کشور نمی شود بلکه این کشور در زمینه های مختلفی نظیر حمایت از گروه های جهادی و همچنین پرونده سلاح های متعارف خود نیز حامل تهدید است.

 

اسرائیل تاکنون بارها و بارها رژیم ایران را متهم کرده که به دنبال دستیابی به سلاح های هسته ای است و از تروریسم بین المللی دفاع می کند. با این حال ایران ضمن رد تمامی این ادعاها، اسرائیل را به رفتارهای مغرضانه متهم می کند.»

 

ارائه تصویری مخدوش و امنیتی از جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی، همواره یکی از کانونی ترین راهبردهای جریان های سیاسی و رسانه ای مخالف با کشورمان بوده است. در واقع، این جریان ها سعی دارند با این اقدام خود، از کشورمان مشروعیت زدایی کنند و زمینه را برای اقدامات غیرقانونی خود بر علیه ایران هموار فراهم سازند. در این راستا و در جدیدترین دور از این تلاش های رسانه ای، به تازگی رسانه های عبری زبان، جریان سازی رسانه ای گسترده¬ای را با محوریت سخنان اخیر فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی آویو موخاوی بر علیه کشورمان به راه انداخته اند و سعی کرده اند ایران را بزرگترین تهدید بر علیه صلح و امنیت بین المللی در خاورمیانه مطرح کنند.

 

عمده اهداف این جریان¬سازی رسانه ای، 1: برجسته سازی "تهدید ایران" علیه صلح و امنیت خاورمیانه، 2: تاکید بر تهدید سلاح های متعارف ایران برای امنیت بین المللی، 3: سیاه نمایی از ماهیت برنامه هسته ای ایران، 4: تاکید بر فعالیت های مخرب و غیرسازنده متحدان ایران در منطقه خاورمیانه، 5: تاکید بر ماهیتِ تروریستی و غیرقانونی اقدامات و فعالیت های منطقه ای ایران، 6: تاکید بر ایجاد نهادهایی در ارتش اسرائیل جهت رصد 24 ساعته اقدامات و فعالیت های ایران در داخل این کشور و همچنین منطقه خاورمیانه، 7: و در نهایت، اشاره به لزوم اجماع سازی بین المللی علیه ایران و فعالیت های به اصطلاح مخرب منطقه ای این کشور، می باشد.

 

احتمالا در روزهای آتی، این جریان سازیِ رسانه ای، ماهیتی بین المللی تری بیابد و برخی متحدان رسانه ای رژیم صهیونیستی نیز حول محور سخنان فرمانده ارتش این رژیم، دست به فضاسازی رسانه ای بر علیه کشورمان بزنند. در این راستا، توصیه می شود که رسانه های کشورمان ضمن پرداختن به این موضع گیریِ آویو موخاوی، به موارد مکرری که با اشاره به آن ها می توان رژیم صهیونیستی را دشمن شماره یک بشریت و صلح و امنیت بین المللی معرفی کرد، اشاره کنند. در این راستا، به طور ویژه می توان بر توانمندی های هسته ای غیرقانونیِ رژیم صهیونیستی و چندین دهه اشغالگری و سیاست های مبتنی بر قتل و جنایت آن علیه ملت مظلوم فلسطین و همچنین لبنانی ها اشاره کرد. در واقع، بایستی این نکته برای مخاطبان، با استدلالات منطقی روشن شود که این رژیم صهیونیستی و نه ایران است که برای بقایِ موجودیتِ سست خود، نیاز به تنش آفرینی و ایجاد ناامنی دارد.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار