افشای حمله سایبری اسرائیل به تاسیسات بندر شهید رجایی

افشای حمله سایبری اسرائیل به تاسیسات بندری شهید رجایی در خلال روزهای اخیر با تلاش مفرط رسانه ای جهت القای ضعف در زیرساخت های سایبری ایران همراه شده است.
کد خبر: ۵۶۹۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

به گزارش دیدار مدیا؛ یکی از مهمترین محورهای تلاش های سیاسی و رسانه ای علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، القای ضعف در ساختار و کارکردهای آن در عرصه های مختلف است. در حقیقت، این جریان ها سعی داشته اند با ضعیف و ناکارآمد نشان دادن ایران، به شکل گیری نوعی احساس سرخوردگی و ناامیدی در میان مردم ایران و همچنین طرفداران جبهه موسوم به مقاومت که ایران رهبری آن را بر عهده دارد، دامن بزنند. در این راستا، در جدیدترین دور از تلاش های رسانه ای جریان های معاند علیه کشورمان، مساله حمله سایبری رژیم صهیونیستی به تاسیسات بندری شهید رجایی و ضعف ایران در مقابله با این مساله برجسته شده است. این رسانه ها ضمن القای ضعفِ ایران در بحث زیرساخت های سایبری مدعی شده اند این حمله، به تلافی اقدام ایران در حمله به تاسیسات آب و فاضلاب اسرائیل انجام شده است. در حقیقت، ان ها سعی داشته اند به نوعی برای مساله ای که هنوز اثبات نشده تئوری پردازی کنند و اقدام غیرقانونی خود در حمله به تاسیسات بندری شهید رجایی را توجیه کنند. در ادامه به گوشه ای از این تلاش های رسانه ای اشاره می شود.

 

پایگاه خبری واشنگتن پست در گزارش خبری آورده است:


 منابع آگاه خبر داده اند اسرائیل عامل اصلی در حمله به تاسیسات دریایی ایران در منطقه خلیج فارس و تنگه هرکز بوده است.


 ظاهرا اسرائیلی ها این اقدام را در واکنش به حمله ایران به تاسیسات آب و فاضلاب خود انجام داده اند. حمله سایبری اسرائیل به تاسیسات بندری شهید رجایی ایران، اخلال گسترده ای را در مدیریت ترافیک دریایی و بندری برای ایران ایجاد کرده است.


 برخلاف حمله سایبری ایران به تاسیسات آب و فاضلاب اسرائیل، حمله سایبری دولت اسرائیل خسارات زیادی را به رژیم ایران وارد آورده است.


 اسرائیلی ها اقدام ایران در حمله سایبری به تاسیسات آب و فاضلاب خود را عبور از خط قرمز و هدف قراردادن غیرنظامیان در جریان جنگ سایبری خطاب کرده اند.


 اسرائیل از ابتدای تاسیس رژیم جمهوری اسلامی ایران، قربانی اقدامات این رژیم بر علیه منافع خود بوده است. رژیم انقلابی ایران، بارها و بارها اسرائیل را به نابودی کامل تهدید کرده است.


پایگاه خبری تایمز آو اسرائیل نیز در گزارش خبری می نویسد:


 اسرائیل در پسِ حمله سایبری به یکی از تاسیسات مهم دریایی ایران در شهر بندرعباس این کشور بوده است. این حمله سایبری به تلافی اقدام ایران در حمله سایبری به تاسیسات آب و فاضلاب اسرائیل انجام شده است.


 مقام های آمریکایی و بین المللی در موضع گیری گفته اند: احتمالا این اسرائیل بوده که با حمله سایبری به تاسیسات بندری بندر شهید رجایی ایران، موجب ایجاد وقفه در فعالیت های این مرکز بندری شده است.


 ظاهرا بر اثر حمله سایبری اسرائیل به تاسیسات رایانه ای بندر شهید رجایی، سیستم های رایانه ای که در بحث کنترل ترافیک منطقه خلیج فارس فعال بوده اند، همگی با اخلال جدی مواجه شده اند. مساله ای که ترافیک سنگینی از کشتی های مختلف را در بندر شهید رجایی ایجاد کرده است.


 منابع آگاه با تکیه بر عکس های ماهواره ای گفته اند حمله سایبری اسرائیل به بندر شهید رجایی ایران، ترافیکی چند مایلی را در نزدیکی این تاسیسات بندری ایجاد کرده است.


 ایران در ابتدا هرگونه حمله به تاسیسات بندری خود را انکار کرد. با این حال، اندکی بعد مجبور به اعتراف در این زمینه شد. بندر شهید رجایی از جمله بنادر مهم ایران در منطقه خلج فارس و تنگه هرمز محسوب می شود.


 یک مقام امنیتی که از جزئیات بیشتری حمله سایبری اسرائیل به بندر شهید رجایی ایران خبر دارد گفته است: دامنه خسارات وارد شده به بندر شهیر رجایی در اثر حمله سایبری اسرائیل، به مراتب بیشتر از آن چیزی است که ایرانی ها گفته اند.


 منابع امنیتی خارجی که به شرط ناشناس ماندن سخن گفته اند اعلام کردند: حمله سایبری اسرائیل به بندر شهید رجایی ایران به شدت دقیق بوده است.


 پیشتر هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی ایران، به تاسیسات آب و فاضلاب اسرائیل حمله گسترده ای را انجام داده بودند. مقام های اسرائیلی بلافاصله در این رابطه جلسه فوری تشکیل داده و این حمله را عبور ایران از خط قرمز عنوان کرده اند زیرا ایران در حقیقت تاسیسات غیرنظامی را هدف حمله سایبری قرار داده است.


 مقام های اسرائیلی گفته اند حمله سایبری ایران به تاسیسات آب و فاضلاب آن ها خسارات چندانی به همراه نداشته است. پیشتر رسانه های آمریکایی گفته بودند هکرهای ایرانی با استفاده از سرورهای آمریکایی به تاسیسات زیرساختی اسرائیل حمله سایبری کرده اند.


 پیشتر مقام های اسرائیلی گفته بودند ایران به سامانه فرماندهی و کنترل تاسیسات آب و فاضلاب اسرائیل حمله سایبری کرده اما موفق نشده به اهداف خود دست یابد.


 رژیم جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدای تاسیس خود به دنبال نابودی اسرائیل بوده است و در این راه جنگ مخفیانه گسترده ای را به راه انداخته است. این رژیم برای مقابله با اسرائیل به نحو گسترده ای از تروریست های حزب الله لبنان و جریان فلسطینی را تقویت می کند.


پایگاه خبری اورشلیم پست نیز در گزارشی مشابه می نویسد:


 منابع آگاه امنیتی اعلام کردند اسرائیل در پسِ حمله سایبری به تاسیسات بندری شهید رجایی ایران بوده است. این حمله سایبری موجب اخلال گسترده در فعالیت های بندری ایران در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز شده بود.


 تصاویر ماهواره ای حاکی از این هستند که بر خلاف گفته مسوولان ایرانی که گفته بودند حمله سایبری ایران اخلالی در فعالیت های سایبری این کشور ایجاد نکرده، تصاویر ماهواره ای حاکی از آن هستند که ترافیک گسترده ای در اطراف تاسیسات بندری شهید رجایی ایجاد شده و خسارات به مراتب گسترده تر بوده است.


 اسرائیل این حمله سایبری را در تلافی حمله سایبری اخیر رژیم ایران به تاسیسات آب و فاضلاب خود انجام داده است. برخی مقام های مطلع آمریکایی، انجام حمله سایبری توسط اسرائیل علیه ایران را تایید کرده اند.


 یک مقام ارشد اطلاعاتی اسرائیل گفته است: برخلاف ایران که با حمله به تاسیسات آب و فاضلاب اسرائیل، حوزه ای غیرنظامی را هدف قرار داده است. اسرائیل این مساله را به خوبی نشان داده که حوزه های غیرنظامی باید از چهارچوب جنگ سایبری کنار گذاشته شوند.


 پیشتر اسرائیل حمله ایران به تاسیسات اب و فاضلاب خود را اقدام بر علیه تمامی قوانین و مقررات جنگی خوانده بود.


پایگاه خبری اسرائیل نشنال نیوز نیز می نویسد:


 برخی مقام های آمریکایی گفته اند اسرائیل عامل اصلی در حمله به تاسیسات دریایی ایران در شهر بندرعباس بوده است. این حمله خسارات گسترده ای را به رژیم ایران و تاسیسات دریایی اش وارد اورده است.


 مقام های ایرانی علی رغم تکذیب های ابتدایی خود مجبور شدند در نهایت حمله سایبری به تاسیسات بندری شهید رجایی را تایید کنند.


 منابع مطلع گفته اند دقت حمله سایبری اسرائیل علیه ایران بسیار بالا بوده و میزان خسارت ها نیز به مراتب از آنچه رژیم ایران گفته، شدیدتر بوده است.


 یک مقام اطلاعاتی آمریکایی که به اسناد طبقه بندی شده نیز دسترسی دارد گفته است: حمله سایبری اسرائیل به تاسیسات بندری ایران هرج و مرج گسترده ای را برای ایران به بار آورده است.


 منابع آگاه گفته اند اسرائیل به تلافی حمله ایران به تاسیسات آب و فاضلاب خود، به تاسیسات بندری شهید رجایی حمله سایبری کرده است. البته حمله سایبری ایران خسارات چندانی را برای طرف اسرائیلی به بار نیاورده است.


گفتنی است که ضعیف نشان دادن بنیان های قدرت در ایران، از جمله دستورکارهای اصلی جریان های رسانه ای و سیاسی غرب بر علیه ایران در دوره های مختلف بوده است. در این راستا، در جدیترین دور از این نوع از تلاش های سیاسی و رسانه ای، رسانه های معاند(مخصوصا رسانه های عبری)، از نقش اسرائیل به عنوان عامل اصلی در حمله به تاسیسات دریایی شهید رجایی ایران پرده برداری کرده اند. این رسانه ها چند محور عمده روانی را در اقدام خود در دستور کار قرار داده اند: اولا نقطه تاکید آن ها این بوده که حمله سایبری اسرائیل به تاسیسات بندری شهید رجایی، در پاسخ به حمله سایبری ایران به تاسیسات آب و و فاضلاب اسرائیل انجام گرفته است(تاکنون حمله ایران به تاسیسات آب و فاضلاب اسرائیل مورد تایید قرار نگرفته است). ثانیا، این رسانه ها به طور ضمنی بر تهدید ایران مخصوصا علیه غیرنظامیان تاکید کرده اند. آن ها به طور خاص روی این مساله مانور داده اند که چرا ایران باید تاسیساتی که مرتبط با جان غیرنظامیان است را هدف قرار دهد و و در نهایت، این رسانه سعی داشته اند ضعف سایبری ایران و در مقابل قدرت سایبری رژیم صهیونیستی را به مخاطبان خود گوشزد کنند. چنانکه بارها و بارها به خسارات ناچیزِ حمله سایبری ایران و در مقابل، خسارات گسترده تهاجم سایبری اسرائیل به زیرساخت های ایران اشاره کرده اند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار