شهادت سعید ملایی در دادگاه بهانه‌ای برای محرومیت ایران از المپیک می شود؟

پس از آنکه سعید ملایی ورزشکار رشته جودو از ایران مهاجرت کرد، مجامع ورزشی جودوی؛ ایران را به بهانه دستور حاضر نشدن وی مقابل ورزشکار رژیم صهیونیستی، فدراسیون جودوی ایران را تعلیق کردند.
کد خبر: ۵۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷

به گزارش دیدار مدیا؛ حالا قرار است این ورزشکار در دادگاه‌های ببین المللی علیه ایران شهادت دهد. این ورزشکار در مصاحبه‌های مختلف مدعی شده که خانواده‌اش در ایران تحت فشار حکومت هستند. رسانه‌های خارجی در چند ماه اخیر که فدراسیون جودوی ایران به حالت تعلیق درآمده است و قرار است سرنوشت این ماجرا در دادگاه بین المللی ورزش مشخص شود تلاش می کنند تا این موضوع را از حالت ورزشی خارج و آن را به دیدگاه سیاسی جمهوری اسلامی علیه رژیم صهیونیستی تعمیم دهند.

 

در همین راستا روز گذشته مجلس شورای اسلامی طرحی را به تصویب رساند که قرار نگرفتن نمایندگان ایران در مقابل رژیم صهیونیستی به عنوان یک تکلیف قانونی درآمد. رادیو فردا با انتشار گزارشی درباره این موضوع نوشت: اهالی بهارستان حالا در آخرین روزهای ماموریت چهار ساله خود تصمیم گرفته‌اند قانون نانوشته‌ای را که از سال ۱۹۸۳ تبدیل به بزرگترین دردسر ورزش ایران شده بود را در کتاب قانون بنویسند و به آن وجاهت قانونی بدهنداین رسانه‌ در ادامه آورد: طی دو سال گذشته کلیات ورزش ایران تحت تاثیر دو تابوی مهم قرار داشت؛ عدم ورود زنان به ورزشگاه‌ها و عدم رویارویی نمایندگان ایران و اسرائیل در رقابتهای بین‌المللمی مهترین چالش‌های ایران در سال‌های اخیر در ورزش بوده است.

 

این رسانه همچنین تاکید کرد: ورزش ایران در یک سال گذشته بسیاری از نوابغ خود را از دست داده است، بسیاری از آنها به دلیل حجاب اجباری و تبعیض‌های جنسیتی و برخی به دلیل عدم همسویی با سیاست‌های جمهوری اسلامی و دخالت سیاست در ورزش که آینده شان را به تباهی می‌کشاند، اقدام به مهاجرت کردند.

 

العربیه فارسی نیز با انتشار خبر تصویب قانون عدم رویارویی نمایندگان ایران با رژیم صهیونیستی در مجلس شورای اسلامی نوشت: پس از حذف نمادین ملایی در مسابقات جهانی جودو برای قرار نگرفتن مقابل نماینده اسراییل؛ ملایی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که از سوی مقامات ورزش ایران برای عدم رقابت با ورزشکار اسرائیلی تحت فشار بوده است. این رسانه خاطرنشان کرد ملایی پس از آن دیگر به ایران بازنگشت و به آلمان سفر کرد.

 

به نظر می رسد رسانه‌های خارجی تلاش دارند تا با مطرح کردن موضوع قرار نگرفتن ورزشکاران ایرانی مقابل رژیم صهیونیستی فشار سیاسی از طریق ورزش را بر ایران به حداکثر برسانند.  این جریان به دنبال آن است تا این موضوع را طوری نمایش دهد که ورزشکاران ایرانی تحت فشار این تصمیم را می گیرند و خود تمایلی به از دست دادن میدان رقابت ندارند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار