ادامه موج سواری رسانه های ضدانقلاب از حادثه کنارک

رسانه های ضدانقلاب همچنان تلاش می کنند با تهیه گزارش هایی تحلیلی، دعوت از کارشناسان و فعالان سیاسی و نظامی ضدانقلاب محور حادثه کنارک را در صدر اخبار رسانه ها حفظ کنند و با طرح ادعاهایی جدید در خصوص ابعاد و دلایل اصلی حادثه، افکار عمومی را همچنان در راستای اهداف رسانه ای خود هدایت کنند.
کد خبر: ۵۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵

به گزارش دیدار مدیا؛ «مراد ویسی» خبرنگار رادیو فردا در گفتگو با ایران اینترنشنال مدعی شد: « شلیک اشتباهی موشک از طرف ایران به یکی از کشتی‌های آمریکایی ممکن است سبب جنگ شود و این مصیبتی دیگر برای مردم ایران است. وقتی که دو حادثه موشکی طی دو ماه اخیر رخ می‌دهد این مسئله نشان دهنده یک اشتباه نیست بلکه به یک رویه تبدیل شده است»

 

محسن سازگارا، فعال سیاسی ضدانقلاب در مصاحبه با ایران اینترنشنال مدعی شد: « آقای خامنه‌ای عرضه و جرات به عهده گرفتن مسئولیت دستورات خود را ندارد». در همین راستا فرزین ندیمی یکی دیگر از کارشناسان این رسانه سعودی – لندنی گفته است: « یکی از دلایل پرده پوشی جزئیات حادثه کشتی کنارک، پنهان کردن نارسایی‌های قدرت موشکی ایران است».

 

رادیو فردا نیز در گزارشی با عنوان « جنگ الکترونیک میتواند یکی از علل شلیک به ناوچه کنارک باشد» آورده است: « وب‌سایت «آجا» وابسته به ارتش جمهوری اسلامی ایران در گزارشی ویدئویی از «نقص فنی موشک» یا «جنگ الکترونیک» به عنوان دو عامل شلیک به ناوچه کنارک نام برده است. اعلام «اشتباه در تشخیص» در حالی اعلام می‌شود که روز دوشنبه تلویزیون حکومت ایران اعلام کرده بود چون شناور کنارک به اندازه کافی از هدف فاصله نگرفت، مورد اصابت موشک واقع شد. اما در بخش پایانی ویدئوی وب‌سایت ارتش با تاکید بر اینکه «نقص فنی موشک تولید شده توسط صنعت» علت اصلی این ماجرا بوده، به «احتمال جنگ الکترونیک از سوی دشمن» نیز اشاره نشده است. وب‌سایت ارتش توضیح بیشتری در این زمینه نداده و کشور خاصی را متهم نکرده است. درباره عبارت «موشک تولید شده توسط صنعت» نیز توضیح بیشتری داده نشده است. احتمالا منظور ارتش این است که این موشک را صنایع دیگری به جز ارتش تولید کرده‌اند».

 

رسانه های معاند همچنان با فضاسازی رسانه ای در تلاش است موضوع حادثه کنارک را در صدر اخبار رسانه ای حفظ کنند. در جدیدترین تاکتیک رسانه ای در خصوص حادثه کنارک ادعا می شود موارد مشابه ای در طول سالهای گذشته وجود داشته است. محور دوم با دستاویز قرار دادن تاکید ارتش بر احتمال نقضص فنی موشک تلاش می شود ساخت این موشک را به سپاه پاسداران و نقص آن را متوجه سپاه کنند. یکی از دستاویز های رسانه ها معاند در افزایش شبهه افکنی در این زمینه، عدم اطلاع رسانی دقیق در این خصوص است که به نظر می رسد هر چقدر زمان بررسی زوایا و دلایل آن طولانی باشد شبهه افکنی رسا نه ای و گمانه زنی ها در این خصوص افزایش پیدا خواهد کرد.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار