انتقادات و حمایت های اصلاح طلبان از اظهارات اخیر «محمد خاتمی»

سخنرانی اینترنتی اخیر محمد خاتمی با واکنش های متفاوتی از سوی اصلاح طلبان مواجه شد. برخی با انتقاد از او، اظهاراتش را فاقد برنامه و رویکرد جدید برای جریان اصلاحات عنوان کردند و بر عدم توانایی خاتمی در رهبری جریان اصلاحات تاکید کردند و در مقابل برخی از اعضای حزب اتحاد ملت و کانال تلگرامی منتسب به جریان سبز (فتنه) تاکید خاتمی بر همبستگی ملی را راهگشا می دانند.
کد خبر: ۵۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

به گزارش دیدار مدیا؛ غلامحسین کرباسچی در واکنش به اظهارات اخیر خاتمی در توییتی نوشت: « این هم از جناب آقای خاتمی که خودشان هم از دوستان اصلاح‌طلب بازخواست می‌کنند. چه فكري داري؟ چه برنامه اي چه طرحي داريد؟ با شعار جامعه محوري قرار است چه كاري كنيد؟ فكر نمي كنم درباره ايشان شبهه عبور از اصلاحات مطرح باشد».

 

عباس عبدی نیز در گفتگو با خبرآنلاین گفته است: « فکر می کنم آقای خاتمی با این وضع نمی تواند جریان اصلاحات را رهبری کند. سخنرانی چند روز پیش ایشان نشان داد که او متاسفانه در این مقام نیست و خودش در این مقام تعریف نمی کند».

 

اظهارات اخیر خاتمی واکنش های متفاونی در بین فعالان سیاسی داشت. با توجه به تاکید وی بر لزوم همبستگی و آشتی ملی بسیاری از کاربران و فعالان سیاسی با یادآوری خسارات اصلاح طلبان به نظام در جریان اتفاقات 88، تاکید کردند خاتمی قبل از تاکید بر آشتی ملی می بایست غزمی برای جبران خسارات اصلاح طلبان به نظام باشد و بعد در خصوص همبستگی ملی سخنرانی کند.

 

در این میان در جبهه اصلاحات نیز اختلاف نظرهایی در خصوص اظهارات خاتمی دیده می شود. برخی که در روزهای گذشته به ناکارآمدی رهبری جریان اصلاحات انتقاد داشتند و بر لزوم تغییرات ساختاری در جریان اصلاحات تاکید می کردند معتقدند اظهارات اخیر خاتمی هیچگونه راهبردی برای آینده جریان اصلاحات نداشت و وی نمی تواند و یا خود را در جایگاه رهبری جریان اصلاحات نمی داند. در مقابل برخی تاکید خاتمی بر همبستگی ملی را تنها راهکار موجود برای اصلاح طلبان در جهت برون رفت از شرایط «فقدان استراتژی» می دانند و از اظهارات خاتمی استقبال می کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار