آیا میرسلیم با وزرای احمدی نژاد برای ریاست مجلس به توافق رسیده است؟

نماینده تهران در مجلس یازدهم از تشکیل کمیته‌ای هفت‌نفره برای رسیدگی به موضوع انتخاب هیئت رییسه مجلس آینده خبر داد. در این میان رسانه های اصلاح طلب با بازتاب گسترده این خبر تیتر زدند که میرسلیم با وزاری احمدی نژاد برای ریاست مجلس به توافق رسد.
کد خبر: ۵۶۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸

به گزارش دیدار مدیا؛ علی خضریان در توییت خودآورده است: « به برکت ‎ماه رمضان در ‎جلسه وفاق امروز که با حضور جمعی از منتخبان ‎مجلس یازدهم برگزار شد، با توافق میان آقایان سیدمصطفی میرسلیم، حمیدرضا حاجی ‌بابایی، علی نیکزاد و سیدشمس‌الدین حسینی کمیته‌ای ۷نفره با سازوکار مشخص جهت کمک به ‎وحدت جریان انقلاب برای ریاست مجلس آینده تشکیل شد. از جناب قالیباف نیز جهت حضور در این پروسه دعوت شده بود تا براساس سنجش شاخص‌ها و ارایه برنامه و نقد و بررسی آن و در نهایت توافق بر روی نحوه کمک به وحدت جریان انقلاب حضور یابند و ایشان خودشان نپذیرفتند. این موضوع به معنای عدم نامزدی ایشان نیست».

 

گفتنی است مصطفی میر سلیم اخیرا در سخنرانی در جمع اعضای شورای مرکزی جامعه جوانان متحد اسلامی گفته است: «ما در مجلس، رئیس نداریم بلکه سخنگو داریم، تلقی این که مجلس هم مثل وزارتخانه و ریاست جمهوری است، اشتباه است چون آنجا مدیریت عمودی و سلسله مراتبی حاکم است که آثار و تبعات خود را دارد ولی در مجلس اینگونه نیست و ذاتاً هیچ فرقی بین نماینده تهران و نماینده یک شهرستان کوچک وجود ندارد و هرکدام یک رای دارند. نامزد ریاست مجلس نباید هدفش ریاست جمهوری باشد و نخواهد مجلس را سکو قرار دهد، زیرا اصلاً بالاتر از مجلس نداریم و این تفکر اشتباهی است بین برخی نمایندگان که مجلس را سکو قرار می دهند تا به جایگاه دیگر برسند».

 

بعد از انتشار خبر نشست هفت نفره منتخبین اصولگرای مجلس یازدهم برای ایجاد وحدت بیشتر در جهت انتخاب هیات رئیسه، این خبر با توجه به عدم حضور قالیباف در این نشست، به سرعت در رسانه های اصلاح طلب با عنوان توافق میرسلیم با وزرای احمدی نژاد بازتاب داده شد. با توجه به اینکه اصلاح طلبان از کوچکترین سوژه خبری در جهت تشدید اختلافات جبهه مقابل استفاده می کنند امکان تشدید این روند در آستانه آغاز مجلس یازدهم به بالاترین حد خود رسیده است و نشست 7 نفره اخیر نیز می تواند در تغیییر معادلات سیاسی برای انتخابات رئیس مجلس یازدهم تاثیر زیادی داشته باشد.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار