شکست رویکرد ترامپ در قبال جمهوری اسلامی و توصیه برای تغییر استراتژی

یکی از رسانه‌های عربی اعلام کرده است که رویکرد دولت «ترامپ» با محوریت «فشار حداکثری» علیه جمهوری اسلامی، تنها اهداف آمریکا را در معرض خطر قرار داده است و دولت آمریکا هر چه سریع‌تر باید، استراتژی خود را در قبال ایران تغییر دهد تا بتواند قدرت منطقه‌ای ایران را در منطقه تضعیف کند.
کد خبر: ۵۶۷۳
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «الخلیج الجدید» در یادداشتی نوشت: «رویکرد دولت ترامپ با محوریت کمپین به‌اصطلاح «فشار حداکثری» علیه ایران، استراتژی‌های منسجمی نیست و فقط منافع آمریکا را در معرض خطر قرار داده است. با این حال، برخی در واشنگتن در حال حاضر به دنبال توجیه تشدید حمله نظامی علیه ایران در برابر شکست برنامه «فشار حداکثری» هستند و در گزارش جدید صادر شده توسط «مرکز امنیت جدید آمریکایی» (CNAS) که برجسته استراتژی اسرائیل «(محدود) نبردها» بود، منعکس شده است. در میان جنگ‌ها «معروف به مَپام» که هدف آن نابودی قابلیت‌های ایران در منطقه است».

 

در ادامه ادعا می کند که: «آمریکا به دنبال تحریک گروه‌های ضد ایرانی در منطقه باشد بدون اینکه نیاز به فعالیت نظامی گسترده یا پایدار داشته باشد».

 

بدون شک آنچه باعث شده که این رسانه رویکرد دونالد ترامپ و دولت‌های ماقبل وی در قبال ج.ا.ا شکست خورده توصیف کند. به این دلیل است که سیاست فشار حداکثری واشنگتن نه‌تنها منجر به تسلیم ایران در قبال خواسته‌های آن‌ها نشده بلکه باعث شده تا بر میزان مخالفت و مقاومت ایران در قبال زیاده‌خواهی‌های غرب و به‌ویژه واشنگتن افزوده شود. به همین دلیل این رسانه پیشنهاد داده است که دولت امریکا باید تغییر استراتژی علیه جمهوری اسلامی در منطقه داشته باشد. به نظر می‌رسد که این رسانه‌ی عربی به دنبال این است که دولت آمریکا به سمت‌وسوی تحریک مؤلفه‌های نظامی و غیرنظامی منطقه علیه ایران در منطقه بکشاند، تا به‌راحتی بتواند قابلیت‌های ایران در منطقه را تضعیف نماید.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار