موج سواری رسانه های عبری-عربی بر حادثه ناوچه کنارک

پس از این‌که روابط عمومی منطقه یکم دریایی بندرعباس از بروز حادثه برای یکی از شناورهای سبک این منطقه در محدوده آب‌های بندر جاسک خبر داد. برخی رسانه‌های عربی و عبری با اشاره به «هواپیمای اوکراینی» ادعا کردند تکرار سناریوی فاجعه در ایران همچنان ادامه دارد.
کد خبر: ۵۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «الخلیج الجدید» اشاره کرد: «این حادثه بسیار شبیه به حمله موشکی سپاه ایران به هواپیمای اوکراینی بود و این امکان وجود دارد که نقص فنی در سیستم موشک ایرانی وجود دارد».

 

در ذیل این خبر «القبس و الحدث» نوشتند: «شلیک موشک کروز سپاه پاسداران در تاریخ 11 ژانویه موجب سقوط هواپیمای اوکراینی و کشته شدن 176 نفر شد، این بار به ناوچه خود در کنارک موجب کشته شدن 40 نفر شده است». در ادامه «المسه» هم آورده است: «ارتش ایران بعد از حمله موشکی به هواپیمای اوکراینی این سناریو را با حمله به ناوچه کنارک تکرار کرد».

 

این در حالی است که «تایمز اسرائیل و رادیو پیام» هم اشاره کردند: «این حادثه بعد از این‌که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریكا اظهار داشت كه به ارتش آمریكا دستور داده است كه هر کشتی ایرانی را كه به کشتی‌های نیروی دریایی آمریكا آزار می‌دهد حمله كنند، صورت گرفته است که نشان می‌دهد ترس و نگرانی از ناوهای آمریکا موجب تصمیم عجولانه از سوی ایرانی‌ها شده است».

 

به نظر می‌رسد در پی اعلام روابط عمومی منطقه یکم دریایی بندرعباس مبنی بر بروز حادثه برای یکی از شناورهای سبک در محدوده آب‌های بندر جاسک. برخی رسانه‌های عربی و عبری در تلاش هستند تا این حادثه را عمدی نشان داده و به دو صورت در رسانه‌هایشان برجسته‌سازی کنند. یکی این‌که برخی از این رسانه‌ها در تلاش هستند که سامانه موشکی جمهوری اسلامی را زیر سؤال ببرند که مشکل اساسی دارد و به همین خاطر آن را به سانحه «هواپیمای اوکراینی» تعمیم داده‌اند که دوباره شاهد تکرار چنین سناریوهای از سامانه کروز بوده‌ایم.

 

دوم این‌که در تلاش هستند تا این حادثه را به ادعای ترامپ که گفته بود به نیروهای دریایی آمریکا دستور داده بود ناوهای ج.ا.ا را مورد هدف قرار دهند ارتباط داده‌اند؛ که ترس از آمریکا باعث شده عجولانه تصمیم بگیرند و ناوچه خودی را مورد اصابت موشک قرار دهند و از طرف دیگر همه این رسانه‌ها در تلاش هستند تا آمار شهدای این حادثه را بیشتر از آمار منتشرشده از سوی رسانه‌های رسمی پوشش دهند تا بتوانند، افکار عمومی را نسبت به رسانه‌ها و مقامات ایرانی بدبین نمایند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار