چرا رسانه‌های خارجی بر وضعیت قرمز کرونا در ایران اصرار دارند؟

با وجود کاهش چشمگیر میزان مبتلایان به کرونا در کشور در خلال هفته های اخیر، خبرها حاکی از آن است که در برخی شهرها و استان‌ها از جمله خوزستان شاهد شیوع فراگیر کرونا هستیم.
کد خبر: ۵۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

به گزارش دیدار مدیا؛ روز گذشته وزیر بهداشت دستور داد تا استان خوزستان برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا محدودیت‌های جدیدی را اعمال نماید. در همین حال، رسانه ‌های ضدانقلاب با برجسته کردن این خبرسعی می کنند تا وضعیت را در ایران در وضعیت قرمز نشان دهند. این رسانه‌ها تلاش می کنند تا اخبار کرونا در ایران را طوری پوشش دهند که بحران این بیماری بیش از گفته مسئولان دولتی است.

 

العربیه فارسی در این ارتباط نوشت: وضعیت قرمز در اهواز و چند شهر اطراف آن موج دوم کرونا در ایران رارقم زده است. این رسانه در ادامه تاکید کرد: با شیوع کرونا در ایران، خوزستان جز استان‌هایی بود که در مقایسه با سایر استان‌ها، آمار نگران‌کننده از این بیماری نداشت اما طی روزهای اخیر، بر اساس آمار رسمی، مبتلایان در آن، در حال رسیدن به روزانه 200 نفر است و حتی مسئولان وزارت بهداشت هم نسبت به شیوع کرونا در این استان هشدارهای جدی دادند.

 

ایران اینترنشنال نیز در این ارتباط خبر داد که شیوع مجدد کرونا، عمل پیوند اعضا را در مشهد متوقف کرده است. این رسانه همچنین گزارش داد مسئول فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفته است که مرگ مغزی تعدادی از بیماران مورد تایید قرار گرفته‌ است‌ اما به دلیل اینکه آنها قبلا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری بودند با آزمایش‌های انجام شده نتوانستیم به طور قطعی از آلوده نبودن آنها به کرونا اطمینان حاصل کنیم.

 

رسانه‌های خارجی تلاش می کنند تا با القا وضعیت بحرانی کرونا در ایران شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور را به سمت بی ثباتی بکشانند. تشویش اذهان عمومی با القا دروغ پردازی مسئولین درباره آمار و ارقام مربوط به کرونا از ابتدای شایع شدن این ویروس در دستور کار آنها بوده است. این رسانه‌ها تلاش می کنند تا دستاوردهای جمهوری اسلامی در مبارزه با کرونا را غیر واقعی نشان دهند و با استفاده از این فرصت اداره امور و مبارزه با این ویروس را برای مدیریت عمومی کشور با مشکل مواجه کنند. از طرفی وضعیت نا به سامان امریکا و اروپا می تواند وجهه این کشورها را در افکار عمومی جهان تخریب کند از همین رو این جریان خبری از سوی رسانه‌های خارجی تلاش دارد تا با برجسته سازی اخبار و شایعات پیرامون کرونا در ایران بر قرمز بودن وضعیت اصرار بورزد.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار