بازتاب شلیک اشتباه موشک از ناو جماران به یک ناوچه ارتش

عصر روز یکشنبه، شناور لجستیک کُنارک متعلق به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در نزدیک جاسک دچار سانحه شد. از چند ساعت قبل، با انتشار اخبار غیررسمی از این سانحه، گزارش های مختلفی درخصوص این ماجرا، تعداد شهدا و ... در فضای مجازی منتشر شده است . تاکنون شهادت 19 نفر به صورت رسمی تایید شده است. این بلافاصله در صدر اخبار رسانه های جهان قرار گرفت.
کد خبر: ۵۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹

به گزارش دیدار مدیا؛ وقوع سانحه برای شناور لجستیک کُنارک در مانور نیروی دریایی ارتش با موج سواری رسانه ای محافل بیگانه همراه شده است. ایران اینترنشنال در واکنش به این خبر نوشت: « برخی منابع غیر رسمی نزدیک به نهادهای نظامی در ایران، گفتند که «ناوچه کنارک، مامور آوردن هدف در محدوده آتش بوده تا ناو جماران موشک کروز خود را روی آن هدف آزمایش کند» اما «در لحظه رسیدن موشک به محدوده حضور هدف، ناوچه کنارک به اندازه کافی از هدف تعبیه شده فاصله نگرفته بوده و موشک روی آن قفل کرده و از سمت پاشنه مورد اصابت قرار گرفته است.»

 

کیهان لندن نیز در واکنش به این خبر آورده است: « چهار ماه پس از سرنگونی هواپیمای اوکراینی با شلیک موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ناو #جماران متعلق به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی حوالی جاسک به یک شناور خودی شلیک کرده و چندین نظامی کشته و زخمی شدند».

 

کانال تلگرامی آواتاری در این خصوص مدعی شد: « منابع آواتودی می گویند بیانیه دیکته شده ستاد کل نیروهای مسلح که به نیروی دریایی ارتش تحمیل شده، در ساعات آینده مسئولیت این حادثه را متوجه ارتش می‌کنند. این در حالی است که از ناوچه جنگی جماران متعلق به ارتش هیچ موشکی شلیک نشده است! منابع ویژه می گویند ناوچه جماران هرگونه شلیک موشک را به طور کلی ثبت و تصویربرداری می‌کند و در صورت ادعای خطای انسانی این ناوچه ارتش هرچه سریعتر باید تصاویر به اصطلاح خطای انسانی را منتشر کند. قایق تندر سپاه پاسداران پس از غرق کردن ناو ارتش از آبهای دریای عمان دور شده و به سمت خلیج فارس رفته است».

 

همزمان با تایید خبر تایید شلیک اشتباه موشک از ناو جماران به یک ناوچه ارتش، این خبر بلافاصله به عنوان خبر اول رسانه های ضدانقلاب تبدیل شد و همزمان با آن شبکه های اجتماعی معاند عملیات روانی گسترده ای علیه حاکمیت و نیروهای مسلح راه اندازی کردند. فضاسازی رسانه های ضدانقلاب با محورهای عملیات زیر در ساعات گذشته به اوج خود رسیده است. بازنشر گسترده تصاویر و اخبار غیرموثق در خصوص این حادثه با هدف ضریب دهی به خبر، انتشار تصویری از حضور رهبر معظم انقلاب در مراسم تحویل ناوشکن جماران به نیروی‌دریایی ارتش (1388) با هدف تعمیم این حادثه به شخص ایشان، متهم سازی قایق های موشک انداز سپاه پاسداران به شلیک سمت ناوچه ارتش، تعمیم اتفاق اخیر به حادثه هواپیمای اوکراینی با هدف اعتبارزدایی از توان نظامی نیروهای مسلح، القای وجود اشکالات بنیادی و ساختاری در سامانه پدافندی نیروهای مسلح، فضاسازی رسانه ای با هدف زیر سوال بردن بیانیه ارتش و اعتبار زدایی نقش و تاثیر «خطای انسانی»، القای عدم توانایی نیروهای مسلح برای برای دفاع از کشور و مقابله با حملات نظامی احتمالی آمریکا.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار