رسانه های عربی، توییت منتسب به رهبر معظم انقلاب را چگونه تفسیر کردند؟

وب‌ سایت‌های مخالف جمهوری اسلامی با استناد به توییتی که توسط «رهبر معظم انقلاب» منتشرشده، گفته‌اند که نشانه‌هایی مبنی بر عقب‌نشینی تهران از مواضع سخت خود در قبال مذاکره با واشنگتن نشان مشاهده شده و ادعا کردند که ممکن است تهران بخواهد با آمریکا وارد گفتگو شود.
کد خبر: ۵۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «الخلیج الجدید» در گزارشی نوشت: «رهبر ایران، اخیراً به مناسبت زادروز تولد امام حسن بن علی در توییتر فارسی خود، عباراتی را در مورد صلح این امام با معاویه ابن سفیان منتشر کرد که به گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال عقب‌نشینی در برابر فشارهای آمریکا و تکرار «نرمش قهرمانانه» دامن زد. پیشتر خامنه ‌ای در تاریخ 17 سپتامبر 2013 یعنی چند روز پیش از نخستین تماس محرمانه بین ایران و آمریکا در نیویورک، طی دیدار خود با فرماندهان و مسئولان برجسته سپاه پاسداران از اصطلاح «نرمش قهرمانانه» استفاده کرد که در آن هنگام، واکنش‌های بسیاری در داخل و خارج ایران نسبت به آن صورت گرفت. بسیاری از کارشناسان گمانه‌زنی‌های متفاوتی از این اصطلاح ارائه کردند».

 

«العربیه» هم نوشت: «ایران از زمان خروج رئیس‌جمهور آمریكا «دونالد ترامپ» از توافق هسته‌ای در سال 2018 و متعاقب آن تحریم‌های شدید اقتصادی كه به تهران تحمیل‌شده، دچار بحران اقتصادی شدیدی شده است». خبرگزاری «عکاظ» هم اشاره کرد: «عقب‌نشینی خامنه‌ای در برابر فشارهای آمریکا و احتمال تکرار «نرمش قهرمانانه» از سوی ایران».

 

طرح مبحث تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی در خلال روزهای اخیر و وضعیت اقتصادی پر تلاطم ایران در طول ماه های اخیر موجب شده تا شماری از افراد شاخص دولتی و رسانه های همسو با آنان از ضرورت گفتگو با آمریکا سخن به میان آورند. همین مسئله باعث شده تا رسانه های عربی بلافاصله و با درج توئیتی درباره امام حسن مجتبی، برداشت و تفسیری متناسب با خواست خویش داشته و آن را نشانه ای از تغییر رویه تهران قلمداد کنند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار