تلاش دنی دانون به منظور تمدید تحریم های شورای امنیت علیه ایران

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد با ارسال نامه ای خطاب به شورای امنیت، خواستار اقدامی فوری جهت تداوم ممنوعیت تحریم تسلیحاتی ایران و همچنین ممانعت از تداوم اقدامات فضایی ایران شده است.
کد خبر: ۵۶۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «جروزالم پست» در گزارشی اشاره کرد: «دنی دانون، نماینده اسرائیل در سازمان ملل نامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای محکومیت اقدام اخیر ایران ارسال کرده است. دانون در این نامه مدعی ارسال تجهیزات نظامی از سوی ایران به لبنان شده است. این دیپلمات صهیونیستی معتقد است پرتاب ماهواره نور اقدامی نظامی بوده است. وی اشاره کرد دخالت سپاه پاسداران ایران - یک سازمان تروریستی - در برنامه فضایی ایران، هدف واقعی را که در پشت آن قرار دارد، آشکار می‌کند، علیرغم ادعاهای رژیم مبنی بر ماهیت صلح‌آمیز خود، رژیم ایران همچنان انتقال تسلیحات پیشرفته را به‌طور غیرقانونی در سراسر منطقه از جمله حضور سیستم پیشرفته ساخت ایران در خاک لیبی ادامه می‌دهد. وی افزود: رژیم ایران همچنان منابع ملی خود را از برخورد با کرونا ویروس به نفع جاه‌طلبی‌های تروریستی خود منحرف می‌کند و از شورای امنیت می‌خواهیم تا تخلفات مندرج در نامه خود را موردبحث و گفتگو قرار دهد و آن‌ها را محکوم کند».

 

بدون شک موفق بودن ماهواره نور بیش‌ازپیش رژیم صهیونیستی را نگران کرده است و از آنجایی که پایان تحریم‌ های تسلیحاتی شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی روبه پایان است. در تلاش اند تا با هر ابزار و مؤلفه‌ای بتوانند مانع پایان تحریم تسلیحاتی علیه ایران شود. از این‌رو طبیعی است که آن‌ها پرتاب ماهواره نور را متضاد با قطعنامه 2231 شورای امنیت بدانند و در این راستا گام بردارند؛ زیرا هدف آن‌ها جلوگیری از توسعه نظامی و صنعتی جمهوری اسلامی در منطقه است. از این‌رو این احتمال داده می‌شود که آن‌ها علاوه بر این‌که تلاش خواهند کرد تا تحریم ‌های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران را تمدید کنند. بلکه با این ادعاها تلاش خواهند کرد، برنامه فضایی ایران را نیز تهدیدی برای منطقه بازتاب دهند تا شاید بتوانند ائتلافی علیه جمهوری اسلامی در منطقه تشکیل دهند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار