از سوی رسانه های معاند صورت پذیرفت؛

تشویق خانواده های زندانیان امنیتی به حرکات تبلیغاتی

روز گذشته ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که یک زن سالخورده به زبان عربی در مقابل یکی از زندان‌های استان خوزستان در حال داد و فریاد بود و اظهار می داشت که مدتی است از فرزند خود خبر ندارد.
کد خبر: ۵۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶

به گزارش دیدار مدیا؛ رسانه ‌های ضد انقلاب با انتشار گسترده این ویدیو نوشتند که وضعیت زندانیان در ایران بسیار وخیم است و بسیار از زندانیان سیاسی هم سرنوشت نامعلومی دارند. این رسانه‌ها با تعمیم این ویدیو به سایر زندانیان سیاسی و امنیتی، وضعیت رسیدگی به این زندانیان را خلاف قوانین بین المللی مطرح می کنند.

 

بی بی سی فارسی با انتشار فیلم اعتراض این مادر خوزستانی حرف او را در این فیلم که خطاب به نگهبانان می گوید "شما از اسراییلی‌ها هم بدترید" را برجسته کرد. در همین ارتباط ایران اینترنشنال نوشت: مادر جابر و مختار آلبوشوکه دو زندانی سیاسی و از اعضای موسسه فرهنگی "الحوار" اهواز در میان معترضان در روز شنبه بود. الحوار یک سازمان غیردولتی فرهنگی بود که در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد.

 

این رسانه همچنین خبر داد که سازمان عفو بین الملل می گوید شماری از این زندانیان نیز شکنجه شده اند. به نظر می رسد فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی، یکی از مهمترین اهداف ضد انقلاب و غرب در مواجهه با ایران است. استفاده از زندانیان سیاسی و امنیتی و شرایط نگهداری آنها می تواند جامعه جهانی را برای متحد کردن علیه ایران ترغیب و تشویق کند. برجسته کردن اعتراضات خانواده این زندانیان و ترغیب و تشویق آنها به حرکت‌های تخریبی و نمادین برای تحت فشار قرار دادن دستگاه‌های نظارتی خواهد بود.

 

ارتباط‌های رسانه‌ای ضدانقلاب با خانواده این زندانیان و آمارسازی از تعداد زندانیان امنیتی - سیاسی دربند در ایران می تواند ابزار خوبی در راستای فشار حداکثری باشد. تشویش اذهان عمومی با نشان دادن برخوردهای ضد انسانی در زندان‌های ایران می تواند باعث تحریک احساسات افکار عمومی شده و در مواقعی مانند اغتشاشات و درگیری‌ها می تواند باعث خشونت بیشتر علیه نیروهای امنیتی شود.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار