تداوم واکنش‌های رسانه ای به توییت کاربری منتسب به رهبر معظم انقلاب

پس از انتشار توییتی با مضمون «صلح» و «مصلحت» در صفحه کاربری منتسب به رهبر معظم انقلاب، گمانه‌زنی‌ها از سوی رسانه ها و فعالان جریان ضدانقلاب در خصوص امکان مذاکره ایران و آمریکا تقویت شد، امری که همچنان یکی از محورهای اصلی رسانه‌های معاند است.
کد خبر: ۵۶۵۹
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴

به گزارش دیدار مدیا؛ یورو نیوز فارسی در گزارشی با عنوان «از توییت خامنه‌ای تا نامه ظریف؛ آیا دومین «نرمش قهرمانانه» ایران در راه است؟» مدعی شده است: « برخی از ناظران سیاسی تقدیر دوباره رهبر ایران از شخصیت مذهبی محبوب خود را نشانه‌ای احتمالی از وقوع مذاکرات میان ایران و آمریکا قلمداد کردند. همزمانی توییت رهبر ایران و اعلام آمادگی محمدجواد ظریف در خصوص انجام مذاکرات در هر سطحی، گمانه‌ها در رابطه با ایجاد تغییر در مناسبات تیره و تار ایران و آمریکا شدت بخشیده است. این در حالیست که پیش‌تر آقای خامنه‌ای هر گونه مذاکره میان ایران و آمریکا را ممنوع اعلام کرده و به تلاش‌های بین‌المللی برای میانجیگری و ارسال پیام میان تهران و واشنگتن پاسخ منفی داده است. از سوی دیگر در هفته‌های اخیر اظهارات مقامات آمریکایی در خصوص احتمال تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران در پاییز امسال، تنش‌های میان دو طرف را گسترده‌تر کرده است. طبق توافق برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، تحریم‌های تسلیحاتی ایران پاییز امسال و بعد از گذشت ۵ سال از زمان اجرای توافق هسته‌ای به پایان می‌رسد».

 

رادیو پیام اسراییل نیز با موج سواری بر روی این خبر آورده است: « دو سال از بیرون رفتن ایالات متحده از برجام می گذرد و این اقدام دولت ترامپ مصیبت بزرگی برای رژیم ایجاد کرد که هر روز دردناک تر می شود. اخیرا بلای دیگری نیز بر سر رژیم ایران وارد آمده که همانا ویروس کرونا و میزان بالای مرگ و میر و ابتلا به بیماری کووید ۱۹ می باشد که زیان آن به اقتصاد ایران، بیشتر از همه کشورهای دیگر بوده است. به این دو مصیبت و بلا، فاجعه دزدی های کلان و سوء مدیریت سران و دست اندرکاران رژیم را اضافه کنید و می بیند که ابعاد نگون بختی تا چه حد گسترده است»

 

رسانه‌های ضدانقلاب با این ادعا که فشارهای حداکثری آمریکا به نتیجه رسیده، مدعی هستند کاهش قیمت نفت و خسارات مالی ناشی از شیوه ویروس کرونا باعث شده حاکمیت همچون سال 92 چاره‌ای جز مذاکره با آمریکا نداشته باشد. تعمیم این توییت به پیام مذاکره با آمریکا در حالی از سوی رسانه های معاند دنبال می شود که نامه دیروز ظریف به دبیر کل سازمان ملل در خصوص برجام، گمانه‌زنی‌های رسانه ای را تقویت کرده است.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار