طرح ادعاهای حقوق ‎بشری برای تضعیف نهادهای امنیتی

در هفته‌های اخیر موفقیت سپاه پاسداران در ارسال ماهواره نظامی به فضا به خبر اول بسیاری از رسانه‌های خارجی تبدیل شد. این موفقیت نیروی هوافضای سپاه پاسداران موجب شد تا هجمه‌ها علیه سپاه شدت بگیرد.
کد خبر: ۵۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶

به گزارش دیدار مدیا؛ در تازه ترین فضاسازی رسانه های معاند بر علیه نظام اسلامی؛ سازمان دیدبان حقوق بشر در بیانیه‌ای به محکومیت دست‌کم ۱۳ نفر در ایران به‌ دلیل اعتراض به سرنگون کردن هواپیمای مسافربری اوکراینی به دست سپاه پاسداران جمهوری اسلامی اعتراض کرد. در بیانیه این سازمان حقوق بشری آمده که این افراد «ظاهراً فقط به خاطر اعتراض مسالمت‌آمیز به حمله مرگبار نیروهای نظامی ایران به هواپیمای مسافربری اوکراینی و انکار اولیه مسئولیت از سوی حکومت» به زندان محکوم شده‌اند.

 

به نظر می رسد موفقیت‌های سپاه پاسداران در شرایط تحریمی و محبوبیت آن، یکی از مهمترین خطرات برای جریان ضدانقلاب است. از همین رو تلاش می کنند تا با ابزار حقوق بشر، چهره نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی و در راس آنها، سپاه را برای افکار عمومی داخل و خارج از ایران مخدوش کند. ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی و ارتباط با خانواده های آنها برای تحریک به انجام حرکات هنجارشکنانه یکی از اهداف پیش روی آنها است.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار