چرایی مخالفت رسانه ‌های خارجی با برگزاری نماز جمعه در برخی استانها

هفته گذشته ستاد ملی کرونا اعلام کرد که برخی شهرها که وضعیت سفید یا کنترل شده دارند امکان از سرگیری و برگزاری نماز جمعه و بازگشایی برخی مساجد مهیا می باشد، امری که گویا به مذاق رسانه های معاند خوش نیامده است.
کد خبر: ۵۶۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹

به گزارش دیدار مدیا؛ با اعلام نظر مساعد ستاد ملی کرونا، این هفته در برخی استان ها از جمله خوزستان نماز جمعه برگزار شد. اما رسانه‌هایی همچون دویچه وله فارسی آلمان تلاش کردند تا با نشان دادن شرایط بحرانی کرونا در ایران این اقدام را فشار اقشار مذهبی به دولت نشان دهند.

 

این در حالی است که در شرایط بحرانی اروپا و آمریکا، بازگشایی مساجد و نماز جمعه به نوعی عادی سازی و پیروزی جمهوری اسلامی در شکست کرونا به حساب می آید از همین رو این رسانه‌ها تلاش می کنند تا مانع از عادی شدن شرایط در ایران شوند.

 

انتقادهای فوق الذکر در شرایطی طرح می شود که کشورهایی نظیر فرانسه، آلمان و بریتانیا به مرور اقدام به بازگشایی برخی مکان های اجتماعی و کاهش محدودیت های اجتماعی نموده اند.

 

از زمان شیوع کرونا در کشور، مقام ها و رسانه های غربی به کرات کوشیدند، مراکز مذهبی و مساجد را مرکز امن و آغازگر کرونا در ایران قلمداد نمایند. از همین روست که با وجود بازگشایی پاساژها و برخی مکان های دیگر، عمده حساست های معطوف به مراکز مذهبی و زیارتی شده است.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار