تداوم فروش تسلیحات نظامی آمریکا به اعراب منطقه

اخیراً دولت آمریکا با فروش چند میلیارد دلار تسلیحات به شماری از کشورهای منطقه موافقت کرده است. بر این اساس وزارت امور خارجه آمریکا، دو قرارداد فروش تسلیحات به مصر و امارات عربی متحده، مجموعاً به ارزش ۲/۸ میلیارد دلار را تصویب کرد.
کد خبر: ۵۶۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «هیل» در گزارشی نوشت: «مقام‌های آمریکایی می‌گویند وزارت خارجه این کشور قرارداد فروش احتمالی ۴۳ فروند بالگرد تهاجمی آپاچی به مصر را به ارزش ۲،۳ میلیارد دلار تصویب کرده است. آژانس همکاری امنیتی وزارت دفاع آمریکا نیز اعلام کرد که قرارداد دوم برای فروش ۴۵۶۹ دستگاه خودروی زرهی ضد مین به امارات عربی متحده به ارزش ۵۵۶ میلیون دلار مورد موافقت قرار گرفته است. بر این اساس، سازمان مذکور به کنگره آمریکا درباره این قراردادهای تسلیحاتی احتمالی اطلاع‌رسانی کرده است.»

 

آژانس همکاری امنیتی پنتاگون در این باره می‌گوید مصر قصد دارد از این بالگردها برای نوسازی نیروهای مسلح خود جهت رسیدگی به منافع مشترک قاهره-واشنگتن در مبارزه با فعالیت‌های تروریستی در شبه‌جزیره سینا که امنیت مصر و اسرائیل را نیز تهدید می‌کند، استفاده نماید. بر این اساس، قرارداد امارات نیز به این کشور اجازه می‌دهد خودروهای زرهی ضد مین نو را که قبلاً توسط ارتش آمریکا استفاده نشده‌اند، خریداری کند».

 

کشورهای عرب منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا در خلال چند دهه اخیر، بخش عمده ای از تسلیحات صادر شده از آمریکا را خریداری کرده، و در راستای تامین مصالح این کشور در منطقه کوشیده اند. فقدان پایگاه مردمی در مصر، امارات، سعودی و.... و نگرانی از فروپاشی احتمالی موجب شده تا کشورهای فوق الذکر جهت بقای خویش به ایالات متحده آمریکا بیش از پیش تکیه زنند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار