چرا صهیونیست ها ادعا می کنند که ایران از سوریه خارج می شود؟

مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی مدعی شده اند که حملات هوایی آن‌ها به سوریه، باعث شده برای نخستین بار، پس از سال ۲۰۱۱، ایران و نیروهای وابسته اش در سوریه وادار به عقب‌نشینی شوند
کد خبر: ۵۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «المانیتور» یادداشتی منتشر کرد مبنی بر: «شماری از مقامات نظامی اسرائیل می‌‌گویند حملات پی‌درپی جنگنده‌‌های اسرائیل به مواضع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نظامی‌های سوری در خاک سوریه این پیام را به تهران و همچنین رژیم بشار اسد داده که نظامیان وابسته به رژیم ایران نمی‌توانند در خاک سوریه حضور دائمی داشته باشند و باید عقب‌‌نشینی کنند. منابع اطلاعاتی می‌‌گویند ولادیمیر پوتین نیز برای خارج کردن نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران به دولت بشار اسد فشار می‌‌آورد. نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان مورد حمایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مدام زیر آتش اسرائیل قرار دارند و تهران ظاهراً متوجه شده حضور نظامی در سوریه واقعاً ارزش این میزان تلفات را ندارد».

 

«نیویورک‌تایمز» هم در گزارشی مشابه نوشت: «خامنه‌‌ای تأکید کرد فعلاً در منطقه فعال نباشید، به جبهه مقاومت کمک نکنید، در برخی کشورها حضور نداشته باشید و توان دفاعی و تولید موشک خود را متوقف کنید».

 

تاکید مقامات اسرائیلی مبنی بر تلاش برای خروج نیروهای نزدیک به تهران از سوریه در حالی در خلال هفته های اخیر از سوی رسانه های این رژیم و مقامات آمریکایی مکررا تکرار شده، که مقامات سیاسی و نظامی تهران ضمن رد این مسئله بر تداوم حضور خود در سوریه و پشتیبانی از محور مقاومت در این کشور تاکید نمودند. به نظر می رسد که همزمان با تشدید فشارهای قضائی بر نتانیاهو جهت ممانعت از انتخاب مجدد وی در سِمت نخست وزیری، کابینه اسرائیل با امنیتی جلوه دادن شرایط منطقه و ضرورت مقابله با ایران، در پی اعمال فشار بر مقامات قضائی رژیم صهیونیستی بر آمده اند.

 

نکته حائز اهمیت دیگر در این باره آن که، رسانه های سوری و لبنانی ادعای صهیونیست ها مبنی بر خروج نظامیان ایران و متحدین شان از این کشور را تکذیب نموده اند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار