اعتراض کشورهای اروپایی به اقدامات رژیم صهیونیستی

پس از این‌که گزارشگر ویژه امور فلسطین اشغالی در سازمان ملل هشدار داد، الحاق کرانه باختری از سوی رژیم صهیونیستی به لحاظ قانونی، اخلاقی و سیاسی، کاملاً غیرقابل‌قبول است، سفرای ده کشور اروپایی با ارسال نامه خواهان آن شدند که این رژیم از الحاق کرانه باختری خودداری کند.
کد خبر: ۵۶۴۸
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «وب سایت کمیساریاری عالی حقوق بشر» در گزارشی نوشت: «مایکل لینک، کارشناس مستقل مسائل حقوق بشری سازمان ملل متحد گفت الحاق کرانه باختری رود اردن عواقب حقوق بشری ناگواری به همراه خواهد داشت. تصمیم اسرائیل در خصوص پیش‌برد یک‌جانبه الحاق [کرانه باختری] در یکم جولای، مسائل حقوق بشری در این ناحیه را تضعیف و نظم جهانی را مختل می‌کند». و در ادامه این واکنش ها «آکسیوس» نوشت: «سفرای 10 کشورهای اروپایی به رهبری انگلیس امروز درباره تصمیم رژیم صهیونیستی در الحاق کرانه باختری اعتراض رسمی خود را به وزارت خارجه اسرائیل ارسال و تأکید کردند که الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری منطقه را بی‌ثبات می‌کند».

 

یکی از اهداف مهم منطقه‌ای رژیم صهیونیستی دستیابی به قدرت برتری است و در این راستا تاکنون طرح‌ها و ادعاهای مطرح گردیده است و جالب این که هیچ‌کدام از این طرح‌ها به دلیل خوی اشغالگری رژیم صهیونیستی موفق نبوده است. و این باعث شده هر روز از این هدف دور و دورتر ‌شود. بنابراین در شرایط کنونی خصوصاً هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا تصمیم به الحاق کرانه باختری به جهت دستیابی به قدرت برتر منطقه‌ای گرفته است تا بتوانند در حوزه امنیتی ـ دفاعی استراتژی بازدارندگی خود را گسترش دهد.

 

اما در کنار این هدف به نظر می‌رسد که تصمیم اصلی رژیم صهیونیستی از الحاق کرانه باختری و دخالت در آن منطقه بیشتر به خاطر جلوگیری از مجهز شدن کرانه باختری از تجهیزات نظامی است، زیرا به‌خوبی بر این امر واقف است در صورتی که این منطقه به تسلیحات و تجهیزات نظامی دست پیدا کنند، رژیم صهیونیستی با چالش و تهدیدهای بزرگی خصوصاً بعد از شکست معامله قرن روبرو خواهد شد.

ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار