استقبال رژیم صهیونیستی و سعودی از اتهام‌زنی آلمان به حزب‌ الله

در پی تروریستی خطاب نموده حزب‌الله لبنان از سوی دولت آلمان، وزرای امور خارجه رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در بیانیه ا‌ی از این اقدام استقبال کردند.
کد خبر: ۵۶۴۷
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲

به گزارش دیدار مدیا؛ دولت آلمان در اقدامی ضد لبنانی در طول روزهای اخیر شاخه سیاسی حزب الله لبنان را در لیست گروه های تروریستی خویش قرار داد. امری که با استقبال فزاینده رژیم اشغالگر قدس و کشورهای مرتجع عربی همراه بوده است. در این رابطه «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، در توییتی نوشت: «من از دولت آلمان به دلیل این تصمیم مهم برای رد کردن سازمان تروریستی حزب ‌الله، تقدیر می‌کنم. از دیگر کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا نیز می‌خواهم که به [آلمان] پیوسته و این سیاست را اتخاذ کنند. حزب‌ الله، چه شاخه سیاسی و چه شاخه نظامی آن، سازمانی تروریستی است که باید به همان شکل با آن برخورد شود».

 

در همین راستا «خبرگزاری واس» در گزارش تحلیلی اشاره کرد: «وزارت خارجه پادشاهی سعودی ضمن اشاره به اهمیت این اقدام آلمان در چارچوب مبارزه با «تروریسم» در منطقه و جهان مجدداً بر ضرورت اتخاذ موضع مشابهی از سوی جامعه بین‌المللی برای حفظ امنیت و صلح بین‌المللی و دور کردن منطقه و جهان از شر عملیات «تروریستی» برهم زننده امنیت و ثبات تأکید کرد».

 

«جروزالم پست» هم نوشت: «وزارت خارجه اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای، تحریم فعالیت حزب‌ الله در آلمان را اقدامی شایسته نامید که به کاهش ترور و نفوذ خرابکارانه رژیم ایران در اروپای غربی آسیب می‌رساند».

 

از آنجایی که هم ‌اکنون حزب ‌الله لبنان یکی از مهم‌ترین موانع نفوذ عربستان در لبنان محسوب شده و در سوی دیگر ماجرا مانعی کلیدی در مسیر اشغالگری رژیم صهیونیستی در منطقه قرار گرفته است، این رخداد با استقبال آنها همراه شده است. پیش‌بینی می‌شود، دولت سعودی و رژیم صهیونیستی تلاش خواهند کرد تا این اتهام زنی‌ها علیه حزب ‌الله گسترش و تقویت کنند تا ناآرامی‌های اخیر در لبنان تشدید شده و در چنین فضایی بتوانند به اهداف خود ازجمله؛ نفوذ، دخالت در امور داخلی لبنان به جهت ضعیف کردن حزب‌ الله دست یابند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار