با متهم نمودن حزب الله؛

ماهیگیری آمریکا از آب گل آلود لبنان

با آغاز دور جدیدی از اعتراض ها در لبنان، مقامات آمریکایی و متحدین لبنانی شان بر آنند از فضای فوق بر علیه حزب الله و دولت مستقر نهایت بهره برداری را نمایند.
کد خبر: ۵۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳

به گزارش دیدار مدیا؛ در این رابطه «النور» در گفتگویی که با «نعیم قاسم» معاون حزب الله داشت، به نقل از او نوشت: «طرف‌هایی هستند که خواستار ساقط کردن دولت‌اند اما شرایط این اجازه را به آن‌ها نخواهد داد، دولت قوی، ثابت‌قدم و منسجم است و گام‌های عملی را برای قرار دادن کشور در مسیر درست آغاز کرده است».

 

«العربیه» هم در گفتگوی که با «سمیر جعجع» رئیس حزب نیروهای لبنانی داشت، نوشت: «اوضاع در لبنان «پیچیده و خطرناک» است و باید جبهه‌ای در مخالفت با حزب‌الله تشکیل داد». «لبنان 21» هم آورده است: «دورتی شیا سفیر آمریکا در بیروت، در همچنان اصرار به دخالت در امور داخلی لبنان همزمان با اعتراضات دارد».
پس از این‌که محور مقاومت پایدار و نقش آن در منطقه پررنگ‌تر شده است. دولت آمریکا و متحدان منطقه ای اش بر آن شده اند تا با اتخاذ تدابیر سیاسی، نظامی و اقتصادی در راستای تضعیف محور مقاومت بکوشند؛ اما از آنجایی که در دو نقش سیاسی و نظامی ناکام مانده‌اند به دنبال آنند تا بازی اقتصادی علیه کشورهای منطقه و در راس آنها لبنان راه‌اندازی کنند. از همین رو آمریکا و عربستان و برخی کشورهای عربی با تضییقات اقتصادی، قطع کمک‌ها و ندادن وام‌ها به‌نوعی تحریم اقتصادی علیه لبنان را طراحی کردند تا بتوانند این فضای اتفاق‌نظر که در لبنان در حال شکل‌گیری بود را متوقف کنند.

 

آغاز دور جدیدی از اعتراض های اقتصادی در لبنان، فضا را برای تحمیل فشار حداکثری از سوی آمریکا فراهم ساخته است. متحدین لبنانی آمریکا تصور می کنند، با فشار بر حزب‌الله، نه‌تنها نفوذ سیاسی خود را در منطقه گسترش می دهند، بلکه پل ارتباطی محور مقاومت را نابود خواهد کرد.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار