تحریک میرسلیم به موضع گیری علیه قالیباف

با نزدیک شدن به زمان آغاز رسمی مجلس یازدهم، رسانه ها و فعالان سیاسی اصلاح طلب علاوه بر اعتبار‌زدایی از جایگاه و میزان تاثیرگذاری مجلس آینده، هجمه رسانه‌ای علیه «محمد باقر قالیباف» را تشدید کرده اند و تلاش می کنند با تکرار ادعای فساد اقتصادی وی، حتی در صورت انتخاب قالیباف به عنوان رئیس مجلس یازدهم از اعتبار سیاسی و حقیقی رئیس قوه مقننه بکاهند.
کد خبر: ۵۶۳۷
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶

به گزارش دیدار مدیا؛ روزنامه شرق در گزارشی با عنوان « لکنت اصولگرایان در برابر قالیباف» نوشت: « زبان اصولگرایان در برابر قالیباف الکن است و در بزنگاه، منافع سیاسی-جناحی خود را به حقیقت ترجیح می‌دهند. تاکنون دو چهره اصولگرا به صراحت بر تخلفات شهرداری در دوره قالیباف صحه گذاشته‌اند اما در عین حال هم از او حمایت کرده یا حداقل سکوت کرده‌اند. مصطفی میرسلیم که این روزها به شدت در حال رقابت با قالیباف برای ریاست مجلس آتی است، سال 96 از تخلفات شهرداری در دوره قالیباف گفته بود اما سال 98 حاضر شد با قالیباف در یک فهرست قرار بگیرد و مسیر شتر دیدی، ندیدی را در پیش گرفت و حتی به خبرنگارانی که او را در همین ارتباط مورد پرسش قرار می‌دادند، تاخت و جواب‌های سربالا داد.»

 

در ادامه این گزارش آمده است: «احمد توکلی هم اخیرا به خبرنگار برنا خرده گرفته و او را متهم به سیاسی‌کاری کرده که چرا درباره تخلفات سابق یک نامزد آتی ریاست مجلس الان از او سؤال می‌کند درحالی‌که باید قبل از انتخابات مجلس این سؤال‌ها را می‌پرسیده است. توکلی توپ را در زمین جناح مقابل و رسانه‌ها می‌اندازد و می‌گوید: «روزی که فهمیدند قالیباف اشکال دارد، با توجه به اینکه پُست کمی هم نداشت و شهرداری نهاد کوچکی نیست، باید همان موقع اعلام می‌کردند، نه حالا که یک ماه دیگر می‌خواهند در مورد ریاست او رأی بگیرند. این‌گونه اقدامات سیاسی‌کاری و تخریبی است که نتیجه‌ای هم ندارد». البته او باز هم به صراحت نمی‌گوید چه کسی یا چه نهادی باید اعلام می‌کرد!»

 

شرق می نویسد: «وزیر ارشاد دهه ۶۰ و نامزد ریاست‌جمهوری 96 هم در حالی که دو سال پیش گفته بود قالیباف را قبول ندارد اما در آستانه انتخابات مجلس حرف‌زدن علیه قالیباف را تضییع یک حق بزرگ‌تر خوانده و غیرمستقیم مصلحت و منفعت را بر واقعیت و حقیقت ارجح دانسته بود همان سال در مصاحبه با روزنامه ایران گفته بود [میرسلیم] اگر من و قالیباف به دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری می‌رفتیم، تخلفات او را رو می‌کردم. هر دو با هم وارد گود انتخابات مجلس شدند، تأیید صلاحیت شدند، رأی آوردند و رقیب هم برای ریاست پارلمان شدند اما هنوز خبری از روکردن تخلفات نشده است».

 

در تازه‌ترین سناریو رسانه‌ای اصلاح‌طلبان علیه منتخبین مجلس یازدهم، تلاش می شود منتخبین اصولگرا را با تکرار اتهامات فساد اقتصادی شهردار سابق تهران، در مقابل قالیباف قرار دهند. در این میان به نظر می رسد بیشترین تمرکز رسانه‌های اصلاح‌طلب بر روی «مصطفی میرسلیم» است. با توجه به وجود زمینه اختلاف در بین جریان‌ها و چهره‌های اصولگرا، شاید بهترین گزینه برای اصلاح طلبان، دمیدن بر آتش اختلافات درون جناحی جریان رقیب باشد. تکرار و طرح دوباره اتهامات فساد اقتصادی قالیباف در شهرداری تهران می توان منتخبین جوان را برای موضع‌گیری علیه مهم‌ترین نامزد اصولگرایان برای ریاست مجلس تحریک کند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار