رسانه های معاند مدعی شدند؛

کرونا پیش از 22 بهمن به ایران وارد شد!

رسانه‌ های بیگانه مدعی شده اند که ویروس کرونا، از پیش از 22 بهمن در کشور وارد شده و جمهوری اسلامی برای ترس از عدم شرکت مردم در راهپیمایی اقدام به اطلاع رسانی دقیق نکرده است.
کد خبر: ۵۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸

به گزارش دیدار مدیا؛ تزریق بی اعتمادی به اظهارات مسئولین و تشکیک در رابطه با زمان ورود کرونا به کشور از زمان شیوع این ویروس در ایران تا به امروز در سر خط خبرهای رسانه های فارسی زبان مستقر در اروپا و آمریکا بوده است. در همین راستا « یورو نیوز» در گزارشی تحلیلی نوشت: «ماهان غفاری، پژوهشگر ژنتیک جمعیتی و اپیدمیولوژی دانشگاه آکسفورد از نتایج تحقیق تازه‌ای می‌گوید که به مدیریت دانشگاه آکسفورد درباره زمان شیوع بیماری کووید۱۹ در ایران انجام شده است. به گفته او «نتایج اولیه تحقیقات ما در دانشکاه آکسفورد که در همکاری ما با محققانی از دانشگاه‌ امپریال کالج لندن و دانشگاه‌های آمریکا بوده نشان می‌دهد که ما با جمع‌آوری داده‌های ژنتیکی ۱۹ شخص بیمار که سابقه سفر به ایران داشتند و همچنین داده‌های ژنتیکی نخستین فرد بیمار برای نخستین بار توانستیم تاریخ شیوع ویروس کرونا در ایران را تقریب بزنیم.» به گفته این پژوشگر «نتایج پژوهش ما نشان داد که زمان احتمالی شیوع ویروس کرونا در ایران می‌تواند اوایل بهمن و بازه زمانی اواسط دی‌ تا اواسط بهمن باشد.»

 

جریان ضد انقلاب از زمان اطلاع رسانی ایران در مورد کرونا (30بهمن) اقدام به اخباری کذب مبنی بر دسترسی داشتن به اطلاعاتی در خصوص ورود کرونا ویروس قبل از 22 بهمن به کشور شده است. نکته قابل توجه این است که اگر این رسانه‌ها از ورود کرونا در اواخر دی ماه مطلع بودند چرا همان زمان اقدام به انتشار گزارش و خبری در این خصوص نکردند. این خط خبری مجددا در روزهای آینده اقدام به انتشار اخباری با محوریت« القای مخفی کاری مسئولین از عدم اطلاع رسانی دقیق در مورد ورود کرونا به کشور» می نماید.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار