موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست دولت برای آزادسازی سهام عدالت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور ابلاغیه‌ای ضمن موافقت با درخواست رییس‌جمهور برای آزادسازی سهام عدالت و با اشاره به نقش سهام عدالت در گسترش عدالت اجتماعی و توانمندسازی خانواده‌های کم‌درآمد، خاطرنشان کردند: دولت هرچه زودتر اقدامات مقتضی را به‌عمل آورد تا مردم سریعتر از منافع سهام خود بهره‌مند شوند.
کد خبر: ۵۶۳۴
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا « در تی وی» در گزارشی تحلیلی نوشت: علی خامنه ای با آزاد سازی سهام عدالت موافقت کرد، زیرا ماجرا از این قرار است که بودجه سال ۹۹ کسری فراوانی دارد، این بودجه توسط دولت با فروش روزانه ۴۰۰ بشکه نفت و بهای ۴۰ دلاری آن با بسته شد و قابل تامین نبود. مجلس بی اختیار قصد ورود و عدم تصویب داشت که با حکم حکومتی خامنه ای این بودجه تصویب شد. حال جمهوری اسلامی هر آنچه دارد میخواهد وارد بورس کند تا جیب مردم را همانند غارت شدگان کاسپین برای تامین کسری بودجه بتکاند.

 

سهام عدالت از مباحث پرچالش اقتصادی کشور است که همزمان با دستور رهبر معظم انقلاب، در مورد آزادسازی سهام عدالت، جریان ضد انقلاب و سلطنت طلب با هدف اعتبارزدایی از این اقدام مهم، اقدام به انتشار اخباری کاذب با محوریت سیاسی بودن این طرح و القای سوء استفاده مالی از سرمایه مردم نمودند. پیش بینی می شود در روزهای آینده مجددا این رسانه ها اقدام به انتشار اخبار ناامید کننده از طرح های اقتصادی نمایند.

 

رئیس جمهور روز گذشته و پیرامون این امر اظهار داشته بود: «ما دنبال آزادسازی سهام عدالت بودیم و مطرح شد رهبری باید اجاره آزادسازی سهام عدالت را بدهند. من چند بار به ایشان در این زمینه توضیح دادم و در ۹۶لایحه آن را به مجلس فرستادیم.»

 

روحانی در ادامه اظهار می دارد: « سه مکاتبه خدمت رهبری در چند ماه اخیر داشتم تا سهام عدالت آزاد شود و اهداف رهبری هم کاملا رعایت شود. در اسفند، فروردین و اردیبهشت با رهبری مکاتبه داشتم رهبری نکاتی را به من گفتند و تاکید داشتند تا چارچوبی برای آزادی سهام عدالت تهیه شود. این چارچوب تهیه شد و در نهایت ایشان موافقت کردند شورای عالی بورس آزادسازی را انجام دهد. موافقت رهبری یک قدم بسیار خوبی برای مردم است.»

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار