روزنامه شرق مدعی شد؛

تشکیک در آمار مبتلایان به کرونا

پس از شیوع کرونا در کشور، بازار شایعات در مورد آمار جانباختگان کرونایی یکی از مباحث چالش برانگیز بوده است . در این بین برخی از فعالان اصلاح‌طلب هم راستا با جریانات معاند، اقدام به انتشار آمارهای متناقض در مورد جانباختگان و مبتلایان به کرونا می نمایند.
کد خبر: ۵۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱

به گزارش دیدار مدیا؛ با شیوع کرونا در کشور، همراستا با وزارت بهداشت، شماری از اشخاص حقیقی و حقوقی مبادرت به بیان آمارهایی پیرامون مبتلایان به کرونا و میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری نموده اند، امری که زمینه ایجاد آمارهایی متفاوت در این باره را فراهم آورده و به دستاویزی برای رسانه های بیگانه و همپیمانان داخلی آنها تبدیل شده است.

 

در همین راستا « شرق» در گزارشی تحلیلی نوشت: وزارت بهداشت ایران و ستاد مقابله با ویروس کرونا در ایران هم ادعای اعلام تمام آمار مبتلایان و جان‌باختگان را ندارند. در آمار رسمی که هر روز اعلام می‌شود سخنگوی این ستاد بر اعلام نتایج آزمایش‌ها تأکید دارد؛ به عبارت دیگر آنچه روزانه اعلام می‌شود نه تمام آمار مبتلایان و جان‌باختگان که آمار افرادی است که به مراکز درمانی مراجعه کرده و تست کرونا داده‌اند. سازمان ثبت‌احوال ایران در اقدامی عجیب تاکنون آمار مرگ ایرانیان در زمستان سال گذشته و فروردین امسال را منتشر نکرده و پایگاه خبری این سازمان دیروز و تا لحظه تنظیم این گزارش غیرفعال بوده است.

 

شایعاتی که در مورد آمار کرونا ویروس و حاشیه های آن پراکنده می شود جداً از خود ویروس خطرناک تر است؛ این شایعات که هیچ پایه و اساسی هم ندارند از سویی مردم را نگران تر کرده و جو روانی را موجب شده و از سوی دیگر مسئولین را با چالش های مختلفی مواجه نموده و اجازه نمی دهد با تمرکز و بدون حاشیه مسئولیت خود را به نحو احسن انجام دهند.

 

پس از اتهام زنی به مسئولان کشور در مورد مخفی کردن آمار واقعی کرونا در کشور، سازمان بهداشت جهانی با ردشایعات، آمار اعلامی از سوی ایران را تایید کرد. روزنامه شرق با انتشار مطالبی با محوریت شبهه افکنی در آمار رسمی جانباختگان کرونایی، در تلاش برای خدشه بر اعتماد عمومی مردم به حاکمیت هستند و در تلاش برای القای معرفی نیروهای امنیتی به عنوان عاملین دخالت در انتشار آمار رسمی جانباختگان کرونایی می باشند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار