احتمال برگزاری انتخابات مجدد در سرزمین های اشغالی

شهروندان رژیم صهیونیستی برای سومین بار در یک سال اخیر در انتخاباتی تکراری پای صندوق‌های رأی رفتند که واکنش و عکس‌العمل‌های مختلفی در پی داشته است.
کد خبر: ۵۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «جروزالم پست» در گزارشی نوشت: «پس از ناکامی بنیامین نتانیاهو و بنی گانتز برای تشکیل کابینه، حالا مردم اسرائيل باید یک‌بار دیگر به نامزدهای انتخابات پارلمانی رأی دهند تا مشخص شود بالاخره حزب لیکود همچنان در قدرت باقی خواهد ماند یا ائتلاف آبی و سفید می‌تواند به زمامداری طولانی نتانیاهو پایان دهد. نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد همچنان هیچ‌یک از احزاب توانایی تشکیل ائتلاف برای کابینه جدید را ندارد و احتمال موکول شدن این ماراتن به چهارمین انتخابات بسیار بالا است».

 

«تایمز اسرائیل» هم در گفتگوی که با «رووین ریولین»، رئیس رژیم صهیونیستی داشت، نوشت: «امروز در واقع باید یک روز جشن باشد اما حقیقت این است که من احساس خوشحالی ندارم. بلکه فقط حس عمیقی از شرمساری دارم وقتی با شما روبه‌رو می‌شوم».

 

هرچند که اکثر رسانه‌های این رژیم در نظرسنجی‌هایی که از مردم داشته‌اند، نوشته‌اند که احتمال پیروزی نتانیاهو در انتخابات قوی است؛ اما به همان اندازه در خطر است، چراکه «ائتلاف مشترک اعراب» به دنبال آن هستند تا کارزار انتخابات را به ضرر نتانیاهو تغییر دهند که با توجه به جمعیت اعراب ساکنین فلسطین اشغالی (حدود 21 درصد) می‌تواند، نتانیاهو را با دردسر جدید و عمیقی روبرو کند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار