سودای بازگشت مجدد آمریکا به برجام

وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد در حال تدوین یک استدلال حقوقی مبنی بر این است که واشنگتن همچنان یکی از مشارکت‌کنندگان برجام باشد تا بتواند با افزایش فشارها در شورای امنیت، تحریم‌های تسلیحاتی ایران را تمدید کند.
کد خبر: ۵۶۱۶
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «نیویورک‌تایمز» در گزارش تحلیلی نوشت: « مایک پمپئو در حال تدوین یک استدلال حقوقی است که بر اساس آن واشنگتن همچنان یکی از مشارکت‌کنندگان توافق هسته‌ای ایران است؛ توافقی که «دونالد ترامپ» در سال 2018 از آن خارج شده و آن را بدترین توافق تاریخ آمریکا خوانده است. این اقدام بخشی از استراتژی پیچیده فشار به شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید محدودیت‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران یا اعمال تحریم‌های بسیار سخت‌گیرانه است. این استراتژی طی روزهای گذشته از سوی مقامات دولت آمریکا به‌عنوان شروع چرخه‌ای برای تصویب یک قطعنامه جدید در شورای امنیت که کشورها را از صادرات تسلیحات متعارف به ایران منع می‌کند تشریح شده است. هر تلاشی برای تجدید محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران مطمئناً با مخالفت علنی یا غیرعلنی روسیه و چین در سازمان ملل مواجه خواهد شد».

 

بی شک نقش ضد ایرانی، دولت آمریکا در شرایطی کنونی و درراستای افزایش فشارهای کمر شکن بر جامعه ایرانی به نحو چشمگیری افزوده شده است. چرا که هدف مقامات آمریکایی در وهله اول تضعیف و تخریب نظام است؛ اما از آنجایی که می‌دانند مهم‌ترین و قوی‌ترین پایه حفظ نظام، تاب‌آوری ملی است و مردم نقش پررنگی در آن دارند به دنبال آن هستند تا راهی برای حفظ و افزایش تحریم‌ها خصوصاً در شرایط کنونی (شیوع ویروس کرونا) داشته باشند. از این‌رو در تلاش هستند تا با تدوین استدلال حقوقی مبنی بر این است که واشنگتن همچنان یکی از مشارکت‌کنندگان برجام است، تحریم‌های خود را علیه ج.ا.ا افزایش دهند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار