جولان صهیونیست ها درسایه شیوع کرونا

پس از این‌که رژیم صهیونیستی تلاش کرد تا ویروس کرونا به میان مردم انتقال دهد. این بار به دنبال این است تا مانع کمک‌رسانی مالی و بهداشتی گردد.
کد خبر: ۵۶۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰

به گزارش دیدار مدیا؛ در این رابطه «العربی الجدید» در گزارشی نوشت: «اسرائیل معیارهای تبعیض‌آمیز اقتصادی را در قبال فلسطینیان عرب داخل به کار گرفته  است که بر مبنای آن کمک‌های مالی به مقامات محلی عربی برای مقابله با همه‌گیری ویروس جدید کرونا در مناطق عربی نشین را بسیار کاهش داده است».

 

در ذیل این خبر «صفا» در گزارشی نوشت: «دادگاهی در فلسطین اشغالی ۵۰۰ میلیون شِکِل (تقریباً معادل ۱۴۳ میلیون دلار) از درآمدهای مالیاتی تشکیلات خودگردان فلسطین را بلوکه کرد. این اقدام دادگاه مرکزی رژیم اسرائیل به بهانه عملیات استشهادی در انتفاضه الاقصی در سال ۲۰۰۰ و طرح ۱۵ شکایت قضایی علیه رام‌الله در این باره انجام شده است».

 

«القدس العربی» هم اشاره کرد: «نظامیان رژیم اشغالگر بدون توجه به وضعیت اضطراری فعلی که برای مقابله با ویروس کرونا در سرزمین‌های فلسطینی  اعلام شده  با حمله به مناطق متعددی در کرانه باختری شماری از شهروندان از جمله چند کودک را بازداشت کردند».

 

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که هدف رژیم صهیونیستی در طول دهه‌های گذشته اشغال و تسلط کامل بر سرزمین‌های فلسطین بوده و برای رسیدن به این هدف «نسل‌کشی»، اشغالگری و... را در دستور کار خود قرار داده است. با شیوع ویروس کرونا که اکثر کشورهای جهان بر این باور هستند برای مقابله با آن می بایستی، وحدتی همگانی صورت پذیرفته و تحریم‌ها علیه کشورها برداشته و آتش‌بس در کشورهای درگیر برقرار شده و زمینه خدمات‌رسانی به کشورهای فقیر فراهم شود؛ با این حال رژیم صهیونیستی به دنبال سوءاستفاده از این ویروس در فلسطین بوده و شواهد گواه این موضوع است که هدف رژیم صهیونیستی اشغالگری است و برای این کار استراتژی «نسل‌کشی» در بحران کرونا راه‌اندازی کرده است.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار