در آستانه بازگشایی مجلس یازدهم؛

حملات بر علیه قالیباف شدت گرفت

طرح ادعای فساد اقتصادی محمد باقر قالیباف همزمان با شروع مجلس یازدهم توسط جریان اصلاحات و برخی از جریان های اصولگرایی دنبال می شود.
کد خبر: ۵۶۱۳
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹

به گزارش دیدار مدیا؛ رسانه برنا در این زمینه در مصاحبه ای با احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، به این موضوع پرداخته است. در همین راستا احمد توکلی، نماینده ادوار مجلس شورای در واکنش به اینکه برخی از مدعیان ریاست مجلس یازدهم بر سابقه اجرایی خود تاکید دارند در صورتی که در همین سوابق اجرایی مذکور تخلفات فراوانی صورت گرفته است، گفت: چرا تا پیش از این در این مورد صحبت نمی‌کردید و سوال نمی‌کردید آقای قالیباف پرونده دارد یا نه؟! ما در سازمان دیده‌بان عدالت و شفافیت یک بار پرونده‌ های شهرداری را بررسی کردیم، نه کسی مانع ما شد و نه کسی از ما حمایت کرد و هر چیزی هم که در آنجا دیدیم صراحتا اعلام کردیم و گفتیم تخلفی صورت گرفته اما در همان زمان هم رسانه‌ها ما را همراهی نکردند. این نماینده ادوار مجلس افزود: بنده مخالف فساد و سوءاستفاده هستم و اینها را بنا به دلایل سیاسی نمی‌گویم، در واگذاری‌های شهرداری جرم و تخلف صورت گرفته است.

 

پرونده املاک شهرداری تهران نیز یکی از این موارد است که از دعواهای سیاسی قابل استثنا نیست، آنچه مهم است این است که جبهه انقلاب نباید فرصت چنین فسادهایی را بدهد تا جریان غیرانقلابی نتواند از فرصت سواستفاده کند. با نزدیکی به پروسه انتخاب ریاست مجلس، افشای اطلاعات مالی شهردار سابق تهران از سوی جریان های داخلی و خارجی مجدد انجام می شود. فارغ از صحت و ثقم این اطلاعات باید این سوال مهم را در نظر گرفت که، هرگونه سندی مبنی بر فساد اقتصادی افراد چرا در برهه زمانی (انتخاب ریاست مجلس یازدهم و شروع این مجلس) منتشر می شود، چرا این اطلاعات به صورت مکتوب و مستند به قوه قضاییه داده نمی‌شود تا بررسی قانونی کند. بنابراین این دست افشاگری‌ها بیش از اینکه جنبه مبارزه با فساد داشته باشد جنبه حزبی و سیاسی دارد.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار