سرعت اینترنت ایران رتبه چندم جهانی را دارد ؟

رسانه‌ های ضد انقلاب با انتشار گزارش از سایت« اسپیدتست» مدعی شدند سرعت اینترنت ثابت ایران در میان ۱۷۶ کشوری که مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند رتبه ۱۵۳ را دارد.
کد خبر: ۵۶۱۲
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا «رادیوفردا» در گزارشی تحلیلی نوشت: بر اساس آخرین گزارش سایت اسپیدتست در زمینه سرعت اینترنت موبایل ایران پایین‌تر از کشوری مانند لائوس و باهاماس و بالای کشورهایی مانند آنگولا و تونس قرار دارد. در زمینه سرعت اینترنت موبایل لائوس در مقام ۷۷ و باهاماس در مکان ۷۸ قرار دارند. ایران، تونس، آنگولا و اوکراین هم به‌ترتیب در مکان ۷۹ تا ۸۲ قرار دارند. آنگونه که گزارش شده است متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۲.۷۲ گابیت ‌بر ثانیه است. این سرعت در امارات ۸۳.۵۲ مگابیت ‌بر ثانیه گزارش شده است. البته اوضاع سرعت اینترنت ثابت ایران جای هیچ تعریفی ندارد و ایران در مکانی بسیار پایین در جدول قرار دارد؛ یعنی مکان ۱۵۳.

 

در ادامه این گزارش آمده است: متوسط سرعت دانلود ۱۰.۱۰ مگابیت ‌بر ثانیه در این بخش برای اینترنت ایران گزارش شده است. ایران در این بخش کمی بالاتر از گامبیا و لیبی از نظر سرعت اینترنت قرار دارد. سرعت اینترنت کشور اول یعنی سنگاپور نسبت به ایران حدود ۱۹ برابر بیشتر است. در بخش اینترنت ثابت سرعت متوسط دانلود در ایران عددی حدود ۱۰ مگابیت ‌بر ثانیه و برای آپلود اینترنت حدود ۵.۶ مگابیت ‌بر ثانیه است. سرعت متوسط دانلود برای موبایل در ایران عددی حدود ۲۲ مگابیت ‌بر ثانیه و برای آپلود اینترنت حدود ۱۰ مگابیت ‌بر ثانیه گزارش شده است.

 

جریان ضد انقلاب همواره با استناد به گزارشات واهی و کذب در صدد القای ناکار آمدی جمهوری اسلامی هستند و در آخرین گزارشات که انتشار کرده اند مدعی شده اند که وضعیت اینترنت ایران در رتبه های پائینی قرار دارد و علت آن را جلوگیری از تبادل جریان اطلاعات در کشور و ترس از شروع اعتراضات می دانند. در ادامه این پروژه رسانه ای جریانات معاند با بازنشر اعتراضات 98، استفاده از شبکه های مجازی را به عنوان موتور محرکه اعتراضات معرفی می کنند و مدعی شده اند که بعد از آن اعتراضات، حاکمیت به صورت عمدی اقدام به کاهش سرعت اینترنت برای جلوگیری از اعترضات مشابه را اتخاذ کرد..

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار