اظهارنظرهای پزشکی ترامپ کار دستش داد

عالی‌رتبه‌ترین دانشمندان و کارشناسان علوم در آمریکا اظهارنظرهای غیرمتخصصانه رئیس‌جمهور این کشور در حوزه علوم مختلف را بلای جان مردم می‌دانند و درباره آن هشدار داده‌اند.
کد خبر: ۵۶۰۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «ال بی سی نیوز» در گزارشی نوشت: «ترامپ ایده تزریق مواد ضدعفونی‌‌کننده برای مقابله با همه‌گیری کرونا را مطرح کرد. اقدامی که کارشناسان پزشکی آن را خطرناک توصیف کرده‌اند. ترامپ در همین سخنان، استفاده از اشعه ماوراءبنفش برای پیشگیری از بیماری کرونا را برخلاف دانسته‌های علمی، توصیه کرده بود. به دنبال انتقاداتی که بعد از این ادعا مطرح شد، دونالد ترامپ گفت که شوخی کرده و از موضع خود عقب کشید. در حالی که در توئیت او نشانی از شوخی نبود».

 

به نظر می‌رسد روند صعودی مرگ‌ومیر و افزایش مبتلایان به ویروس کرونا هم‌زمان با کمبود مواد پزشکی و بهداشتی، دولت آمریکا و خصوصاً شخص دونالد ترامپ را با سردرگمی خاصی مواجه کرده است و این روند باعث خواهد شد در روزهای آینده شاهد اظهارنظرهای بیشتر غیرعلمی دونالد ترامپ باشیم، چراکه در بدترین شرایط شیوع ویروس کرونا در آمریکا در حال اوج گرفتن است. از این‌رو پیش‌بینی می‌شود که ترامپ برای این‌که بیشتر از این در افکار عمومی منفی بازتاب داده نشود. تلاش خواهد کرد که رسانه‌ها و رقیب‌های خود را متهم کنند که نقاط مثبت آن را در قبال مبارزه با ویروس کرونا بازتاب نمی‌دهند تا با این روند همچنان شانس پیروزی در انتخابات 2020 داشته باشد.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار