تلاش دولت آمریکا جهت استقرار تکفیری های داعش در عراق

رسانه‌ های عراقی اعلام کردند که دولت آمریکا با انتقال تروریست‌ها از خاک سوریه به عراق درصدد احیای عناصر باقیمانده داعش در عراق هستند.
کد خبر: ۵۶۰۰
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «المیادین» در گزارشی نوشت: «نظامیان آمریکایی اخیراً تروریست‌های داعش را از نقاط مرزی القائم در استان الانبار و منطقه مرزی البعاج در استان نینوا به داخل خاک عراق انتقال داده است. آمریکایی‌ها به‌طور مخفیانه و بدون اطلاع بغداد تروریست‌ها را به داخل عراق انتقال داده زیرا درصدد باز استقرار مجدد آن‌هاست. بقایای تروریست‌های داعش طی چند هفته گذشته که بخشی از نیروهای امنیتی عراق هم مشغول کمک به دولت در مبارزه با شیوع کرونا هستند حملات خود را بیش‌تر کرده است. رسانه‌های عراقی طی روزهای گذشته هشدار دادند که به احتمال زیاد آمریکا با عقب‌نشینی از برخی پایگاه‌های خود در عراق به هسته‌های خفته داعش برای از سرگیری حملات خود چراغ سبز نشان داده باشد.

 

مهم‌ترین هدف آمریکا در منطقه، تداوم حضور، تضعیف محور مقاومت، برقراری امنیت نسبی رژیم صهیونیستی، غارت نفت و گاز، حفظ هژمونی خود است؛ اما با شکست داعش توسط محور مقاومت، نفوذ چین در منطقه، قدرت‌یابی موشکی و نظامی جمهوری اسلامی و افزایش وحدت در محور مقاومت همه اهداف دولت آمریکا در منطقه مورد تهدید قرار داده شده است و دولت آمریکا به‌خوبی می‌داند ادامه این روند، به ضرر آن‌ها و به نفع محور مقاومت تمام خواهد شد. چرا که ادامه این روند رویکرد آمریکا در منطقه را رسوا خواهد کرد. از این‌رو در تلاش است در کشور عراق که مرکز محور مقاومت است، بحران‌های امنیتی و نظامی ایجاد کند تا بتواند تداوم حضور داشته باشد؛ بنابراین حمایت از داعش در همین راستا توصیف می‌شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار