ماهی گیری رسانه های بیگانه از مسدود شدن صفحه اینستاگرام امیرتتلو

صفحه رسمی اینستاگرام «امیر حسین مقصودلو»، معروف به «امیر تتلو» خواننده ایرانی ساکن ترکیه است که در روزهای اخیر در صفحه اینستاگرام خود از دختران زیر ۱۸ سال خواسته بود، برای ورود به «حرم‌سرایش» با او تماس بگیرند توسط شرکت اینسنتاگرام مسدود شد.
کد خبر: ۵۵۹۹
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا « رادیو زمانه »درگزارشی تحلیلی می‌نویسد: امیر حسین مقصودلو، معروف به امیر تتلو خواننده ایرانی ساکن ترکیه است که در روزهای اخیر در صفحه اینستاگرام خود از دختران زیر ۱۸ سال خواسته برای ورود به «حرم‌سرایش» با او تماس بگیرند. برخی از فعالان حقوق کودکان و روزنامه‌نگاران این اقدام تتلو را مصداق «سوء استفاده جنسی از کودکان» توصیف کرده‌اند.. امیرحسین مقصودلو (تتلو) روز ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ و اندکی پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در فرودگاه مهرآباد با سید ابراهیم رئیسی، رئیس فعلی قوه قضاییه و کاندیدای آن دوره از انتخابات ریاست جمهوری دیدار کرد. هم‌زمان ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی در مشهد از امیرحسین مقصودلو (تتلو) دعوت کرد برای «پابوس و زیارت» مقبره امام هشتم شیعیان و حضور در کنار محمدباقر قالیباف در همایش بزرگ نهایی خراسان به مشهد بیاید.

 

تتلو چند ماه بعد، دلیلش برای حمایت از ابراهیم رئیسی را «جوانی و قدرت» این نامزد انتخاباتی عنوان کرد. به‌نقل از فعالان ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی، او تتلو را به «حر زمانه» تشبیه کرده بود. آن‌گونه که در تاریخ آمده، حر نام شخصیتی است که در جریان جنگ برای تصاحب قدرت میان خلفای مسلمین در عراق، با پشت کردن به یزیدبن معاویه، به گروه حسین بن علی، امام سوم شیعیان پیوست. همچنین تتلو زمانی که در ایران به‌سر می‌برد در شبکه‌های اجتماعی بارها از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی تعریف و تمجید کرد.

 

رسانه‌های جریان ضد انقلاب پس از مسدود شدن صفحه اینستاگرام امیر تتلو در اقدامی از پیش تعیین شده اقدام به انتشار کلیپ حمایت تتلو از ابراهیم رئیسی در جریان انتخابات سال96 نمودند و با این اقدام سعی در نشان دادن این موضوع هستند که با توجه به اقدامات ساختارشکنانه این خواننده در ادوار گذشته، به دلیل حمایت نهادهای قضائی برخورد قاطعی با ایشان صورت نگرفته است... این خط خبری با هدف تخریب چهره ابراهیم رئیسی و با استفاده از کلیدواژه «ریزش انقلاب و فراز و فرود انقلابی ها» با انتشار موزیک هایی که در حمایت از نظام خوانده بود از تتلو به عنوان یک شخصیت انقلابی یاد می کنند که دچار بحران هویتی شده است.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار