رسانه‌های معاند از اغراق گویی در آمار جانباختگان کرونایی چه هدفی را دنبال می کنند؟

رسانه‌ های جریان ضد انقلاب در گزارشاتی بدون استناد به مدارک مستند، مدعی شده اند، جمهوری اسلامی، آماردقیق جانباختگان براثر بیماری را اعلام نمی کند.
کد خبر: ۵۵۸۹
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا سازمان مجاهدین خلق (منافقین) در گزارشی تحلیلی می‌نویسد: «آمار جانگداز جان‌باختگان فاجعه کرونا در ۲۹۷شهر ایران از ۳۴۷۰۰نفر بیشتر شده است. خبرها از سیستان و بلوچستان حاکی از افزایش چشمگیر تعداد قربانیان است که آمار واقعی آن معین نیست اما طی شبانه‌روز گذشته دست‌کم ۹۰نفر بر تعداد جان‌باختگان افزوده شده است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به۱۱۳۰ نفر، در آذربایجان شرقی به ۱۳۴۸نفر، در تهران به ۵۸۷۰نفر، در خراسان رضوی به ۲۷۷۵نفر، در خراسان شمالی به ۳۷۵نفر، در زنجان به ۴۷۵نفر، در سمنان به ۵۷۵نفر، در کردستان به ۵۹۰نفر، در لرستان به ۷۹۵نفر و در همدان به ۸۸۶نفر رسیده است. آمار سایر استانها به این ارقام افزوده می‌شود.

 

شبهه افکنی در آمار رسمی جانباختگان بیماران کرونایی توسط رسانه‌ های ضدانقلاب و اصلاح‌طلب با هدف تشویش اذهان عمومی،‌ بر هم زدن امنیت روانی جامعه، تزلزل آفرینی در اعتماد و انسجام اجتماعی و اعتبار بخشی به شبکه های مجازی ضد انقلاب دنبال می شود. به نظر می رسد اگر جریان رسانه ای داخلی با گسترش اخبار در مورد بیماری کرونا و اختصاص سایت و شبکه ای بصورت تخصصی در مورد بیماری کرونا می تواند سد راه شبهه افکنی در مورد تعداد جانابختگان بیماری کرونایی شود.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار