برگزاری رزمایش مشترک هوایی میان کره ‌جنوبی و آمریکا

پس از این‌ که رسانه های جهانی اشاره کردند که رهبر کره شمالی دچار کسالت شده است. منابع خبری از برگزاری رزمایش آتی کره جنوبی و امریکا خبر داده اند. رزمایشی که هشداری صریح به کره شمالی قلمداد می شود.
کد خبر: ۵۵۸۵
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

به گزارش دیدار مدیا؛ در این زمینه «رویترز» در گزارشی نوشت: «چین تیمی از کارشناسان که در میان آن‌ها متخصصان پزشکی هم حضور دارد را برای ارائه پاره‌ای مشورت‌ها درباره «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی روانه این کشور کرده است». در این راستا «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگوی که با «فاکس نیوز» داشت، گفت: «فارغ از این‌که رهبر کره شمالی چه شخصی خواهد بود، آمریکا به خلع سلاح اتمی این کشور ادامه می‌دهد».

 

در این رابطه «یونهاپ» در گزارشی نوشت: «آمریکا و کره جنوبی در هشداری به کره شمالی قصد دارند یک رزمایش هوایی مشترک برگزار کنند» و «بلومبرگ» هم در گزارشی نوشت: «ایالات‌متحده در حال بررسی گزینه‌های جایگزین برای رهبر کره شمالی است که وضعیت او بسیار وخیم است».

 

دولت آمریکا مدت‌ها است که به دنبال تغییر سیاست خارجی خود در قبال منطقه شرق آسیا است. چرا که دو کشور کره شمالی و چین به ترتیب هژمونی نظامی و اقتصادی آمریکا را مورد تهدید قرار داده اند. از این‌رو پیش‌بینی می‌شود که هدف اصلی دولت ترامپ در شرایط کنونی مهار کره شمالی است؛ بنابراین دولت آمریکا در تلاش است تا با همکاری کشورهای شرق آسیا خصوصاً ژاپن و کره جنوبی، برنامه هسته ‌ای کره شمالی را همزمان با مریض شدن «کیم جونگ اون» متوقف کنند. چرا که پیروزی در این راهبرد باعث خواهد شد آمریکا جایگاهی مستحکم در شرق آسیا پیدا کند.

 

کاهش توجه به منطقه خاورمیانه و اهمیت تدریجی منطقه شرق آسیا همزمان و با خودکفایی آمریکا در زمینه نفت و قدرت روزافزون اقتصادی چین از زمان باراک اوباما کلید خورد. سیاستی که در دوره ترامپ با شدت هر چه بیشتر تداوم یافته است.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار