جزئیات حکم محکومیت «محمود صادقی»!

رسانه‌های ضدانقلاب مدعی شدند که محمود صادقی، نماینده مجلس شورای اسلامی، در پی شکایت صادق آملی لاریجانی، رییس پیشین قوه قضاییه، در دادگاهی به ۲۱ ماه زندان و ۵ میلیون جزای نقدی محکوم شده است.
کد خبر: ۵۵۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا « رادیو فردا» در گزارشی تحلیلی نوشت: «محمود صادقی، نماینده مجلس شورای اسلامی، می‌گوید حکم صادرشده برای وی به دادگاه تجدیدنظر ارسال شده و در شرایط شیوع کرونا در ایران «صلاح نیست» که جزئیات پرونده وی در رسانه‌ها مطرح شود. اظهارات آقای صادقی پس از آن مطرح می‌شود که خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، جزئیاتی درباره حکم صادره برای وی منتشر کرد. فارس نوشته که به دنبال شکایت صادق لاریجانی، رئیس سابق قوه قضائیه از این نماینده، وی به «۲۱ ماه» حبس و «پنج میلیون تومان» جزای نقدی محکوم شده است. این خبرگزاری، اندکی بعد، ۲۱ ماه زندان و پنج میلیون تومان را حذف کرد و نوشت که صادقی به چند ماه حبس و جزای نقدی محکوم شده است. با این حال آقای صادقی بدون اشاره به جزئیات گفت که «حکمی» در اواخر بهمن در دادگاه برای او صادر شده و اکنون در مرحله بررسی در دادگاه تجدیدنظر است. صادقی از این که میزان محکومیت وی به خبرگزاری فارس «درز» کرده، اظهار تعجب کرده که «در شرایط فعلی کرونایی کشور موضوع جزئیات پرونده رسانه‌ای شود.»

 

نماینده تهران در مجلس توضیح روشنی درباره ارتباط میان شیوع کرونا و میزان محکومیت خود نداده و تنها گفته که «صلاح» نمی‌داند در این زمینه با رسانه‌ها صحبت کند. محمود صادقی پیش از این درباره صادق لاریجانی که در حال حاضر ریاست مجمع تشخیص مصلحت را بر عهده دارد، در توییتی نوشته بود: «این روزها برای خیلی‌ها این سؤال پیش آمده که کسی که قادر به تشخیص مصالح و اشراف بر مسائل و زد و بندهای مالی در حوزه دفتری خودش نبوده، چگونه می‌تواند مصلحت نظام را تشخیص بدهد؟» اشاره وی به پرونده اکبر طبری، معاون امور اجرایی قوه قضاییه در دوره ریاست صادق لاریجانی است که در بازداشت به سر می‌برد و «توصیه و اعمال نفوذ در برخی از پرونده‌های قضایی»، از جمله اتهامات وی است.

 

همزمان با خبر انتشار محکومیت محمود صادقی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس، تعدادی از فعالان سیاسی این جریان با القای سیاسی بودن این حکم ، موجی رسانه‌ ای را علیه قوه قضاییه آغاز کردند، و رسانه‌های معاند با موج‌سواری بر این خط خبری، آن را تقویت کرده و موضوع تاوان افشاگری های فساد اقتصادی رئیس سابق قوه قضائیه علت صدور این حکم را مطرح می کنند، این جریان درصدد معرفی محمود صادقی به عنوان افشاگر فساد اقتصادی می باشد که حتما باید قوه قضائیه دلایل و مدارک جرائم محمود صادقی را منتشر کند تا باعث سیاه نمایی ضد انقلاب از این حکم نشود.

 

گفتنی است که در پی انتشار خبری در برخی رسانه ها مبنی بر محکومیت محمود صادقی به حبس و جزای نقدی به دنبال شکایت درباره حساب‌های قوه قضائیه، مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد خبر مزبور مخدوش و فاقد صحت است.

 

در گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه آمده است: «در پرونده آقای صادقی که منجر به صدور رأی در دادگاه بدوی شده است چندین عنوان اتهامی با شکایت شاکیان خصوصی و مدعی العموم به صورت توامان وجود دارد که نامبرده در مرحله بدوی از برخی اتهامات تبرئه گردیده و در برخی دیگر مجرم شناخته شده است که از قضا اتهام مورد اشاره در خبر یعنی محکومیت به سبب اظهارات ایشان درخصوص حساب‌های قوه قضائیه جزو مواردی است که دادگاه وی را در آن مورد تبرئه کرده است.»

 

مرکز رسانه قوه قضائیه اضافه کرده است: رأی صادره در خصوص اتهامات آقای صادقی غیرقطعی و قابل تجدیدنظر است.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار