تداوم ازتاب رسانه ای گزارش دیوان محاسبات در مورد تفریغ بودجه سال97

گزارش دیوان محاسبات در مورد تفریغ بودجه 97 با واکنشهای داخلی و خارجی همراه بود. برخی جریانات معاند از این گزارش برای اعتبارزدایی از عملکرد مسئولین استفاده کردند.
کد خبر: ۵۵۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸

به گزارش دیدار مدیا؛ با وجود گذشت روزها از انتشار گزارش تفریغ بودجه از سوی دیوان محاسبات، واکنش های رسانه ای به اختلاف های ارقامی درج شده در این گزارش ها همچنان ادامه دارد. در همین راستا « در تی وی» در گزارشی تحلیلی نوشت: «در لجنزار فسادی با نام جمهوری اسلامی؛ حاجی دلیگانی از حراج بیش از ۲۱میلیارد دلار در بودجه سال ۹۷ خبر داد. حاجی دلیگانی نماینده مجلس از حراج بیش از ۲۱ میلیارد دلار در بودجه سال ۹۷ و سایر موارد فساد حکومتی خبر داد و خطاب به‌رئیس و هیأت‌رئیسه مجلس گفت: «اگر اوایل سال ۹۷ به تذکرات نمایندگان دلسوز گوش می‌دادید همان موقع جلوی حراج ۲۱ممیز سه دهم میلیارد دلار به‌قیمت هر دلار ۴۲۰۰تومان گرفته می‌شد. آن زمان که داد زدیم این ارزها چرا به‌شرکت‌های کاغذی داده می‌شود که عمدتاً این شرکتها در سال ۹۶ ثبت شده و هیچ سابقه کار تجاری ندارند، توجه می‌شد این اتفاقات نمی‌افتاد و اکنون شاهد گزارش تخلف ۴.۸میلیارد دلاری نبودیم، بله شماها هم بایستی پاسخگو باشید. آقایان هیأت‌رئیسه اگر نوبت قبلی که در قانون بودجه یک ویرگول را حذف کردند با آمران و عاملان آن برخورد می‌کردید، امروز مجدداً شاهد اتفاق تلخ دستبرد و دزدی به‌مصوبه قانون بودجه کشور در سال ۹۹ نبودیم که واژه«پرداختهای غیرمستقیم»را از جزء ۳بند الف تبصره ۲۱قانون بودجه حذف کنند که محمل قانونی دیگری برای نجومی بگیران باز شود. آقای وزیر رفاه مردم نیازمند شده فعلی در دوران کرونا از ما سؤال می‌کنند مبالغی که مسئولان در صدا و سیما بیان می‌کنند به‌حساب افراد واریز شد چه کسانی هستند و چرا شفاف عمل نمی‌کنید.»

 

گزارش دیوان محاسبات در مورد تفریغ بودجه97 و انتشار گزارش گم شدن دلارهای دولتی در بودجه 97 با موج سواری رسانه‌های ضد انقلاب و اصلاح طلب همراه بود و برخی از این جریانات از این فرصت سوءاستفاده سیاسی کرده و با هدف مشروعیت زدایی از جمهوری اسلامی با القای وجود فساد سیستماتیک در کشور موج رسانه ای به راه انداختند. اگر دیوان محاسبات مدارک و مستندات این تخلف را به قوه قضائیه ارائه دهد و قوه قضائیه برخورد قاطعانه ای با متخلفان این پرونده انجام دهد فضا برای موج سواری ضد انقلاب فراهم نمی شود.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار