محمود عباس؛ آمریکا و رژیم صهیونیستی را تهدید کرد

تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد، شیوع کرونا باعث نمی‌شود از موضوعات دیگر غافل شده و در صورت انجام هر اقدامی در زمینه الحاق بیشتر اراضی فلسطینی تدابیر فوری اتخاذ خواهد شد.
کد خبر: ۵۵۶۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ویدئوکنفرانس که در رسانه «صفا» انتشار داده شد، گفت: «مشغولیت ما به مقابله با ویروس کرونا باعث نمی‌شود که از موضوع اصلی یعنی پایان اشغالگری و ایجاد دولت مستقل فلسطینی با مرکزیت قدس شرقی غافل شویم. لحظه‌ای از تجاوزهای دولت اسرائیل و برنامه‌های آن به‌ویژه در موضوع الحاق اراضی یا معامله قرن غافل نمی‌شویم و در صورت اعلام الحاق اراضی فلسطینی اقدامات فوری در این زمینه را به کار خواهیم بست».

 

در ذیل این خبر «القدس» نوشت: «صائب عریقات دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین «ساف»، هشدار داد هر گونه ائتلاف در کابینه جدید رژیم صهیونیستی که هدف آن اشغال اراضی فلسطین باشد نه ‌تنها نظام بین‌الملل را آشکارا تهدید می‌کند بلکه صلح، امنیت و ثبات منطقه غرب آسیا را به‌طور کامل به خطر خواهد انداخت».

 

با توجه به سیاست بلندمدت رژیم صهیونیستی، می‌توان گفت که اهداف این رژیم، مسلمان‌زدایی، فشار بر مسلمانان به‌منظور تضعیف فلسطینی ها است و در این راستا شهرک‌های نظامی نیز ایجاد می نمایند تا بدین طریق پایگاه‌هایی مطمئن را برای خود در این مناطق ایجاد کنند. به نظر می‌رسد که رونمایی از طرح معامله قرن، خصوصاً با وقوع بحران کرونا، باعث شده که آن‌ها علاوه بر شهرک‌سازی به دنبال دستیابی به مناطقی مختص یهودیان و تسلط بیشتر بر سرزمین های فلسطینی باشند؛ در واقع از آنجایی که اقوام متعدد با فرهنگ‌های مختلف در این مناطق وجود دارند، تل‌آویو با این شهرک‌سازی‌ها و ادعای الحاق کرانه باختری و دره اردن، می‌خواهد راحت‌تر بر منطقه مسلط شود.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار