سرمایه گذاری معاندین به شکل گیری اعتراضات کارگری در پساکرونا

جریان ضد انقلاب مدعی است همراه با تشدید بیکاری پسا کرونا، موج اعتراض های کارگری در کشور بر سر گرانی زندگی و کمبود دستمزدها گسترده تر می شود.
کد خبر: ۵۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا «رادیو پیام اسرائیل» درگزارشی تحلیلی نوشت: همزمان با افزایش نگرانی از همه گیری کرونا در بین مردم و نبود مدیریت درست در کشور از یک سو و نبود نان در سفره کارگران و نیازمندان از سوی دیگر آنان را به اعتراض علیه حکومت کشانده . کارگران و کارکنان بازار علاءالدین در تهران، در اعتراض به وضع موجود و نبود ثبات در بازار ۳۰فروردین تجمع کردند و مغازه‌های خود را باز نکردند. همزمان کارگران شهرداری مسجدسلیمان تجمع اعتراضی برگزار کردند. کارگران در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق عقب افتاده، در مقابل شهرداری رژیم تجمع کردند. انان در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و آشفتگی شهرداری این شهر از جمله عدم پرداخت سه ماه حقوق و عیدی خود، تجمع کرده بودند. همچنین جمعی از کارگران کارخانه ایران مرینوس قم در اعتراض به تاخیر در انعقاد قرارداد این واحد تولیدی با کارگران، در مقابل ساختمان این کارخانه دست به تجمع اعتراضی زد. و در ادامه این اعتراضات شماری از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود در مقابل ساختمان شهرداری تهران تجمع کردند. اعتراض به کردستان هم کشیده شد و کسبه مجتمع های تجاری و پاساژهای قروه در استان کردستان پس از بارها تجمع مقابل فرمانداری این شهرستان برای اعتراض به بلاتکلیفی معیشتی در پی بیش از یک ماه تعطیلی و عدم حمایت دولت مقابل دفتر امام جمعه این شهر اجتماع کردند.

 

رسانه‏ های ضد انقلاب بر این موضوع تأکید می‏کنند که اپیدمی ویروس کرونا بیش از همه قشر ضعیف جامعه که کارگران می باشند را تحت تاثیر قرار می دهد و با تشدید مشکلات اقتصادی شاهد گسترش موج اعتراضات کارگری هستیم. به نظر می رسد اگر دولت حمایت های لازم را از کارگران آسیب دیده و بیکار شده انجام دهد تا حدودی شاهد فروکش شدن این خط خبری جریان ضد انقلاب که با سوء استفاده از وضعبت اقتصادی کارگران در صدد تحریک کارگران برای اقدامات ساختارشکنانه است می باشیم.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار