پیروزی بایدن در انتخابات ایالت وایومینگ

طبق اعلام کمیته انتخابات حزب دموکرات در ایالت وایومینگ، جو بایدن توانست با ۷۲.۲ درصد آرا در انتخابات مقدماتی نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری در این ایالت پیروز شود.
کد خبر: ۵۵۵۹
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵

به گزارش دیدار مدیا؛ در این رابطه «هیل» در گزارشی نوشت: «جو بایدن معاون هشت‌ساله رئیس‌جمهور آمریکا در دولت باراک اوباما ضمن پیروزی در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری نامزدهای حزب دموکرات در ایالت وایومینگ، رأی ۱۰ وکیل انتخاباتی (delegate) این ایالت را کسب کرده است. بنا بر اعلام کمیته انتخابات حزب دموکرات در ایالت وایومینگ، بایدن توانست در این انتخابات که به دلیل مقابله با شیوع کرونا تنها از طریق ارسال برگه‌های رأی به‌وسیله پُست انجام شد، ۷۲.۲ درصد آرا را جلب کرد. برنی سندرز سناتور سوسیالیست آمریکا که دو هفته قبل ضمن خروج از کارزار مقدماتی ریاست جمهوری حزب دموکرات کنار کشیده و حمایت خود را از بایدن اعلام کرده بود، ۲۷.۸ درصد آرا را کسب کرد».

 

به نظر می‌رسد دلیل پیش‌گیری «جو بایدن» از دونالد ترامپ در دو هفته گذشته تاکنون به دلیل سیر صعودی شیوع ویروس و کناره‌گیری «برنی سندرز» از کارزار مقدماتی نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع جو بایدن به‌عنوان تنها نامزد این رقابت، باعث شده نتیجه انتخابات درون‌حزبی در ایالت وایومینگ به نفع جو بایدن چرخش داشته باشد.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار