بیانیه اتحادیه عرب درباره اقدامات رژیم صهیونیستی در سایه کرونا

اتحادیه عرب با صدور بیانیه‌ای به تشریح سوءاستفاده رژیم صهیونیستی از وضعیت کنونی برای پیش بردن برنامه‌هایش پرداخت و از جامعه جهانی خواست جلوی این اقدامات را بگیرد.
کد خبر: ۵۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «صفا» در گزارشی نوشت: «ادامه سیاست‌ها و اقدامات رژیم صهیونیستی مانند تخریب، آوارگی، بازداشت و هدف گرفتن مراکز بهداشتی در اراضی اشغالی فلسطین چیزی جز تضعیف تلاش‌های تشکیلات خودگردان برای مقابله با کرونا نیست. اتحادیه عرب در ادامه درباره اوضاع اقتصادی، اجتماعی و انسانی در اراضی اشغالی فلسطین به دلیل اقدامات رژیم صهیونیستی در سایه شیوع کرونا هشدار داد و از جامعه بین‌الملل و سازمان ملل خواسته شده با اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی جلوی هر اقدامی که منجر به متشنج شدن بیشتر وضعیت می‌شود فوراً گرفته شود.»

 

اتحادیه عرب همچنین خواستار پایان سوءاستفاده رژیم اشغالگر از وضعیت کنونی برای توسعه شهرک‌سازی، الحاق اراضی بیشتر در کرانه باختری، محکم کردن سیطره بر ساکنان قدس، تکمیل عملیات پاک‌سازی نژادی علیه فلسطینی‌ها در اغوار، تهدید زندگی کارگران و اسرای عرب و فلسطینی در زندان‌های این رژیم شد».

 

به نظر می‌رسد که شیوع ویروس کرونا در منطقه، رژیم صهیونیستی را بیش از گذشته به سیاست اشغالگری، شهرک‌سازی، مداخله در امور داخلی فلسطین، فشار سیاسی ـ امنیتی، نسل‌کشی و ... واداشته است. از این‌رو شبانه‌روز در تلاش است تا با به‌کارگیری ترفندهای ضد انسانی و طرح‌های غیرقانونی در این راستا اقداماتی داشته باشد؛ اما از آنجایی که هدف اصلی آن در بحران کرونایی، خـارج شـدن از محاصـره اقتصـادی و سیاسی در منطقه غرب آسیا و دسـتیابی بـه مناطق دره اردن، کرانه باختری و شهرک‌سازی باهدف کسب امتیازهای اقتصادی، معافیت‌های گمركـی بازار مشـترک اروپـا و بازاریابـی در كشـورهای آفریقایی و آسـیایی است و این امر چندان مورد خوشایند اتحادیه عرب نیست، باعث شده تا این اتحادیه چنین هشدارهای تئوری و سوری علیه این رژیم داشته باشند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار