بازتاب گسترده حکم محکومیت«کیوان صمیمی» در رسانه‌ های ضد انقلاب!

کیوان صمیمی بهبهانی، سردبیر نشریه ایران فردا و از متهمان امنیتی که در روز جهانی کار دست به اقدامات ساختارشکنانه زده بود، به پنج سال زندان محکوم شده است
کد خبر: ۵۵۵۷
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا «رادیو فردا» درگزارشی تحلیلی نوشت: کیوان صمیمی بهبهانی، سردبیر نشریه ایران فردا و از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر خبر داد که به پنج سال زندان محکوم شده است. این حکم در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر شده است. آقای صمیمی بهبهانی در کانال تلگرامی خود نوشت که دلیل صدور این حکم مواردی چون «تشکیل حزب غیرقانونی آزادی مردم ایران (در ۲۲ سال پیش) «سردبیری نشریه گروهک ایران فردا» و «فعالیت در تجمع غیرقانونی روز کارگر» اعلام شده است. وی در روز کارگر در ۱۱ اردیبهشت ۹۸ به همراه چند روزنامه‌نگار و فعال مدنی دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در روزهای پایانی خرداد ماه با وثیقه آزاد شد. نیروهای امنیتی در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۹۸ به محل نشریه ایران‌فردا رفته و ضمن تفتیش محل بسیاری از اسناد و مدارک از جمله کامپیوتر او را با خود برده بودند.

 

کیوان صمیمی بهبهانی سال ۹۴ و پس از گذراندن شش سال زندان آزاد شده بود. او یک روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم در بیست و سوم خردادماه سال ۸۸، بازداشت شده بود. کیوان صمیمی بهبهانی، مدیرمسئول ماهنامه توقیف‌شده «نامه»، عضو شورای ملی صلح، عضو کمیته پی‌گیری بازداشت‌های خودسرانه، عضو کمیته حمایت از حقوق شهروندی و نیز عضو کمیته دفاع از حق تحصیل است.
فرایندهای قانونی بازداشت، تکمیل پرونده، انتخاب وکیل، حکم دادگاه و...در قوه قضاییه کاملاً روشن می‌باشد.

 

با این وجود برخی از پرونده‌های قضایی که دستاویز رسانه‌های ضدانقلاب قرار می‌گیرند با شفاف‌سازی در مورد فرایند هر پرونده‌ای می‌توان از موج سواری این رسانه‌ها جلوگیری کرد. به نظر می‌رسد در روزهای آینده این رسانه‌ها با بزرگنمایی پرونده‌های دیگر همچنان به دنبال فشار سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشری بر ایران باشند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار