هدف اصلاح‌ طلبان از طرح مجدد، رفع حصر از سران فتنه چیست؟

در روزهای اخیر و همزمان با شیوه ویروس کرونا، تحرکات اصلاح‌طلبان برای رفع حصر از سران فتنه نیز افزایش یافته است. بعد از نامه 154 فعال سیاسی به رهبر معظم انقلاب با موضوعیت رفع حصر، بار دیگر 120 فعال اصلاح طلب ضمن حمایت از نامه قبلی، درخواست آنها را تکرار کرردند.
کد خبر: ۵۵۵۴
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷

به گزارش دیدار مدیا؛ در نامه جمعی از مدیران دوران اصلاحات به رهبر معظم انقلاب آمده است: «نامه‌ی مسئولانه و مشفقانه ۱۵۴ تن از مدیران و منتخبان پیشین و فعلی جمهوری اسلامی در ضرورت لغو حصر آقایان کروبی و موسوی و نیز سرکار خانم رهنورد، مورد حمایت ما نیز هست و امیدواریم اقدام مزبور مقدمه اصلاح دیگر امور به سود میهن و مردم شود. همچنان‌که مستحضرید و از گزارش‌های رئیس‌جمهور و دیگر دست‌اندرکاران اقتصاد و بهداشت کشور پیداست، تبعات امروز بیماری کرونا همچون کوه یخی است که تنها نوک آن مشاهده می‌شود و خسارت‌هایی در پیش است که عمق‌ و گستره آنها هنوز کاملا روشن نیست.»

 

در ادامه این نامه آمده است: «ما امضاکنندگان این نامه که همواره دل در گروی اعتلای ایران و توسعه همه‌جانبه‌اش داشته‌ایم، انتظار داریم، نظام در شرایط خطیر کنونی، که کرونا و تحریم‌، سلامت و امنیت شهروندان و اقتصاد کشور را به مخاطره افکنده است، در جهت جلب اعتماد عمومی، تحکیم همبستگی ملی و تقویت امید بکوشد. رفع حصر محصوران، مطابق راهبرد نامه پیش‌گفته و نیز پیرو درخواست زندانیان سیاسی رژیم گذشته از جنابعالی، راه را برای تحقق هدف مزبور باز و این امکان را فراهم می‌کند که جامعه بتواند با تمام توان به مصاف مشکلات برود و فردایی بهتر برای ایران و ایرانی رقم زند».

 

همزمان با شیوع ویروس کرونا و تاکید بر «قرنطینه خانگی»، اصلاح‌ طلبان با برجسته‌سازی مشکلات قرنطینه خانگی تلاش کردن آن را به حصر سران فتنه تعمیم دهند و با مظلوم‌نمایی از محصورین، مشکلات حصر خانگی آنها را به نوعی برای افکار عمومی ملموس کنند که در ادامه این پروژه سعی شد در بستر شبکه‌های اجتماعی مطالبه‌ای عمومی با محوریت لزوم رفع حصر کلید بخورد. تشدید تحرکات اصلاح‌طلبان در روزهای اخیر و ارسال نامه به رهبر معظم انقلاب با موضوعیت رفع حصر نیز در ادامه این سناریو انجام شد.

 

با توجه به اینکه اکثریت مجلس یازدهم را اصولگرایان تشکیل می‌دهند و تنها یک سال از عمر دولت روحانی باقی است و امکان پیروزی اصولگرایان در انتخابات 1400 نیز دور از ذهن نیست، اصلاح‌طلبان یک سال پسا کرونایی کشور را بهترین و شاید تنها امید رفع حصر از سران فتنه می‌دانند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار