تحرکات نظامی جدید ترکیه در شمال سوریه

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه که نهادی وابسته به مخالفان دولت سوریه است، از درگیری تروریست‌های تحت حمایت ترکیه در استان حلب (شمال سوریه) خبر داد.
کد خبر: ۵۵۴۹
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «دیدبان حقوق بشر» در گزارشی نوشت: «بین افراد مسلح «فرقه الحمزة» و «الفرقه ۲۳» در شهر عفرین واقع در شمال غرب استان حلب درگیری روی داده است. گروهک «هیئة تحریر الشام» (القاعده سوریه) شورای محلی در روستای «معارة الإخوان» واقع در ریف شمالی ادلب را مجبور کرده است که انبار ذخیره کمک‌ها را به منظور اسکان یکی از عناصرش تخلیه کند.

 

ارتش ترکیه از سال ۲۰۱۶ با عناصر گروهک «ارتش آزاد» طی سه عملیات نظامی گسترده، بخش‌هایی از شمال خاک سوریه را در امتداد مرزهای جنوبی خود اشغال کرده و از تروریست‌های مستقر در آنجا حمایت می‌کند». در ذیل این تحرکات «العربی الجدید» نوشت: «ارتش ترکیه در راستای تقویت حضور خود در شمال سوریه، مرحله نخست احداث یک پایگاه بزرگ نظامی در ریف الرقه واقع در شمال شرقی سوریه را به پایان برد. این پایگاه در جاده مواصلاتی بین دو شهر الرقه و تل أبیض در مجاورت استان الرقه شمالی واقع شده است».

 

به نظر می‌رسد بحران کرونا، باعث تغییرات مهمی در آرایش قوا وصف بندی‌های منطقه‌ای شده است. پیش‌بینی می‌شود که دولت ترکیه و دیگر دولت‌های فرامنطقه ای در شرایط کنونی به دنبال حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه هستند، تا دولت بشار اسد و به‌طور کلی محور مقاومت را با چالش‌ها و تهدیدهایی مواجه کنند. از این‌رو دولت ترکیه سیاست‌های انفعال و اغماض در پیش گرفته است.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار