تقویت اسلام‌ هراسی در آستانه ماه رمضان

پس از دولت انگلستان، آمریکا دومین کشوری است که در آستانه ماه مبارک رمضان، ادعاهایی بی‌اساس درباره افزایش شیوع کرونا در ماه رمضان به جهت عدم رعایت اصول بهداشتی توسط مسلمانان هشدار داده است.
کد خبر: ۵۵۴۷
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «فاکس نیوز» در گزارشی نوشت: «نحوه اجرای مقررات قرنطینه از سوی مقامات و سیاستمداران در ماه پیش‌رویِ رمضان ممکن است با تعطیلات عید پاک مسیحیان متفاوت باشد. ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود درباره کرونا گفت «می‌گویم که شاید تفاوت‌هایی باشد. باید ببینیم چه می‌شود. برای این‌که من نابرابری‌های زیادی در این کشور دیده‌ام». در ذیل این خبر «پال اسپری» نویسنده محافظه‌کار آمریکایی در توییتی نوشت: «ببینیم آیا مقامات مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی در ماه رمضان (۲۳ آوریل تا ۲۳ مارس) را همان‌طور که درباره کلیساها در دوران عید پاک اعمال کردند، اعمال خواهند کرد».

 

یش‌بینی می‌شود که با گسترش روزافزون اسلام در جهان غرب و افزایش جمعیت مسلمانان در این کشورها، موضوعی به نام «اسلام هراسی» بیش از پیش مطرح شده و به آن دامن زده شود. امروزه و پس از شیوع ویروس کرونا در دو کشور آمریکا و انگلیس، در حال گسترش است؛ بنابراین اگر نیم‌نگاهی به تحولات اسلام هراسی داشته باشیم متوجه خواهیم شد هر ناکامی و چالشی را که آمریکا و انگلستان مدیریت آن ناتوان بوده اند، تلاش نموده‌اند به آن برچسب اسلام هراسی بزنند. از این‌رو ناکامی در مدیریت و مهار ویروس کرونا آن‌ها را متوجه سیاست اسلام‌هراسانه کرده است تا دوباره ناکامی‌ها و شکست‌های خود را با این ادعاها و اتهام‌ها پوشش رسانه‌ای دهند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار