ماجرای جنجالی درمان کرونا با «ادرار شتر» !

رسانه‌های ضد انقلاب با هدف تمسخر طب اسلامی و القای ناکارامدی آن در درمان کرونا نوشتند: یکی از مدعیان طب اسلامی، با انتشار ویدیویی مدعی تاثیر شفابخش «ادرار شتر» برای درمان کرونا شده است.
کد خبر: ۵۵۳۹
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا « ایندیپنت فارسی» درگزارشی تحلیلی نوشت: در آخرین مورد، یکی از مدعیان طب اسلامی، با انتشار ویدیویی مدعی تاثیر شفابخش «ادرار شتر» برای درمان کرونا شده است. در این ویدیو، فرد مدعی اثر شفابخش ادرار شتر در درمان «تمامی بیماری‌های ریوی»، روایتی از امام ششم شیعیان نقل می‌کند و با استناد به همین روایت، ادعا می‌کند که «بیماری عالم‌گیر کرونا» نیز با نوشیدن ادرار شتر درمان می‌شود. این فرد که «مهدی سبیلی»، مدیر انجمن علمی آموزشی «طب ‌الصادق»، معرفی شده است، برای اثبات نظریه خود مقابل دوربین لیوانی از ادرار شتر می‌نوشد و ادعا می‌کند که این نوشیدنی از او برابر آلودگی هوای تهران نیز محافظت خواهد کرد.

 

در ادامه این گزارش آمده است: «انتشار این ویدیو در فضای مجازی از جانب یکی از مدعیان طب اسلامی در کشور، بازتاب‌های زیادی داشته است. هرچند مقامات بهداشتی ایران همواره سعی دارند که شهروندان را از انجام توصیه‌هایی که مبنای علمی ندارد بر حذر دارند و راه‌های درمانی به اصطلاح سنتی- اسلامی را هیچ‌گاه ارجح بر توصیه‌های علمی ندانسته‌اند، اما در مواردی برخی از مسئولان بهداشت و درمان کشور، خودشان به این روایات نادقیق علمی در درمان و پیشگیری از بیماری عالم‌گیر کووید۱۹ دامن می‌زنند. چندی پیش، معاون تعالی طب ایرانی در وزارت بهداشت، گفت که «ممکن است سوزاندن سرگین ماده الاغ (مشهور به عنبرنسارا) در درمان کرونا موثر باشد.» در بیشتر مواقع، عقاید باورمندان به معجزات طب سنتی یا ایرانی، و یا به تعبیر برخی، اسلامی، با عقاید متعصبانه مذهبی پیوند خورده است.»

 

بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور شبکه ‌های اجتماعی معاند با محوریت القای «ضدیت دین با علم»، «عدم توانایی دین در حل مشکلات» و «موضوعیت نداشتن شفاعت»، تلاش کردند اعتقادات مذهبی جامعه را تضعیف کنند. به نظر می رسد این سناریوی رسانه‌ای در روزهای آینده نیز تقویت شود.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار