هشدار «ایلان فاز» به رژیم صهیونیستی درباره عواقب الحاق کرانه باختری

یک ژنرال صهیونیست با بیان اینکه ویروس کرونا اولویت‌های تل‌آویو را برهم ریخته است، اظهار داشت: بسیاری از ژنرال‌‌ها بر این باورند که این رژیم با عواقب الحاق نمی‌تواند مقابله کند.
کد خبر: ۵۵۳۶
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «عربی 21» در گزارشی نوشت: «ایلان فاز رئیس سابق مدیریت مدنی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری اذعان داشت که شیوع کرونا در سرزمین‌های اشغالی اولویت‌های تل‌آویو را برهم ریخته است و این مسئله هر تصمیمی مبنی بر الحاق کرانه باختری به اسرائیل را با تهدید سرنوشت صهیونیست‌ها همراه خواهد کرد. ایلان فاز توضیح داد: بسیاری از محافل‌ ژنرال‌های اسرائیلی بر این باورند که عواقب فرایند الحاق چه الحاق به‌صورت کلی یا جزئی، واکنش‌هایی در پی خواهد داشت که اسرائیل توان مقابله یا برخورد با آن‌ها را نخواهد داشت، به‌ویژه اینکه خسارت‌های الحاق همچون مهر‌ه‌های دومینو خواهد بود؛‌ این خسارت‌ها برای امنیت، اقتصاد و روابط با کشورهای همسایه خطرناک خواهد بود».

 

آن‌گونه که خود صهیونیست‌ها بارها اعلام کرده‌اند، هدف نهایی آن‌ها از الحاق کرانه باختری تشکیل کشور قوم یهود در فلسطین است. هدفی که برای آن قانونی در «کِنِسِت» رژیم صهیونیستی به تصویب رسیده است. اگرچه برخی محافل سکولار در داخل رژیم صهیونیستی با این قانون مخالفت کرده‌اند و آن را مخالف دموکراسی می‌دانند اما این قانون به تصویب رسیده است و رژیم صهیونیستی بعد از رونمایی از طرح معامله قرن و بحران کرونایی به دنبال آن هست تا این ادعا را اجرای کند؛ اما از آنجایی که این منطقه در اختیار گروه‌های مقاومت است. صهیونیست‌ها برای به دست آوردن آن منطقه ناکام و با مشکلات امنیتی و نظامی روبرو خواهند شد همین مسئله موجب شده تا دوباره مخالفینی در رژیم صهیونیستی در جهت چنین ادعاهای روبه افزایش یابد.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار