سلامت آمریکایی ها قربانی جاه طلبی ترامپ شده است

ترامپ سخت در تلاش است، در بحران کنونی، وضعیت آمریکا را به حالت عادی بازگرداند، اما وی بدون توجه به ‌سلامت مردم کشور خود، تنها بر پیروزی در انتخابات تمرکز کرده است.
کد خبر: ۵۵۳۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «نیویورک‌تایمز» یادداشتی منتشر کرده و آورده است: «ترامپ با توجه به بیکاری گسترده آمریکا و اختلال در اقتصاد این کشور، ناچار است به قرنطینه پایان دهد و ایالات‌متحده را به حالت عادی باز‌گرداند، به همین دلیل است که وی هفته گذشته در تلاش بود اختیار خود را به‌طور کامل نشان دهد تا اقتصاد آمریکا را دوباره به حالت عادی باز‌گرداند. هیچ شکی نیست که به دلیل تعطیلی برخی بخش‌ها در آمریکا، نگرانی برای عواقب اقتصادی در این کشور وجود خواهد داشت، اما جمهوری‌خواهان و به خصوص ترامپ، به فکر (انتخابات) ماه نوامبر هستند و تنها چیزی که رئیس‌جمهور آمریکا می‌داند این است که سر‌نوشت وی با افت‌وخیز وضعیت اقتصادی تغییر می‌کند. اگر او در کمپین انتخاباتی خود پیروز نشود، در سیاست‌ چندقطبی ملی آمریکا احتمالاً جمهوری‌خواهان کنگره را نیز با خود به پایین خواهد برد».

 

قطعاً یکی از اهداف و برنامه های دونالد ترامپ و متحدان او، پیروزی در انتخابات 2020 است. ولی از آنجایی که ویروس کرونا در آمریکا به‌شدت شیوع پیدا کرده و مرگ‌ومیر را در این کشور به اوج رسانده؛ زمینه‌ساز اختلافات داخلی، اعتراضات مردمی، کاهش محبوبیت ترامپ در نظرسنجی و پیش‌گیری جو بایدن در نظرسنجی ها و ... را فراهم آورده است. همین امر موجب شده که ترامپ و متحدانش در انتخاب و به کارگیری برنامه ها در راستای مهار ویروس کرونا درگیر یک سردرگمی بزرگی شوند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار