تلاش پمپئو برای تمدید تحریم تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران

وزیر امور خارجه آمریکا با این ادعا که فروش تسلیحات در منطقه غرب آسیا زیاد شده است از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کند.
کد خبر: ۵۵۳۲
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴

به گزارش دیدار مدیا؛ با نزدیک شدن به زمان رفع تسلیحاتی ایران از سوی شورای امنیت، بر میزان تلاش های مقامات آمریکایی جهت تمدید این تحریم ها به نحو چشمگیری افزوده شده است. در این زمینه « مایک پمپئو» در توییتی نوشت: « تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران 6 ماه دیگر منقضی می‌شود. شورای امنیت سازمان ملل متحد باید قبل از اینکه خشونت‌های ایران تشدید شود و آن‌ها یک مسابقه تسلیحاتی جدید را در خاورمیانه آغاز کنند، این تحریم‌ها را تمدید کند. طی یک سال گذشته، ایران موشک‌های بالستیک به کشورهای همسایه خود شلیک کرده است، نفت‌کش‌ها را مین‌گذاری و ضبط نموده، اسلحه به مناطق درگیری قاچاق کرده و همچنین یک هواپیمای غیرنظامی را مورد هدف قرار داده است. ما نمی‌توانیم در دستیابی ایران به سلاح‌های پیشرفته‌تر و انتقال این زرادخانه‌ها به بازیگران غیرمسئول ریسک کنیم».

 

سیاست کلی وزارت امور خارجه آمریکا، خصوصاً «مایک پمپئو» در قبال ایران مبتنی بر اعمال فشار چندجانبه و ایجاد ائتلاف بین‌المللی در این مسیر بوده و هست و در مقاطع مختلف و در عرصه عمل با تاکتیک‌های مختلفی همراه بوده و از ابزارهای گوناگونی تاکنون بهره گرفته است؛ اما از آنجایی که در حال حاضر این تاکتیک؛ یعنی حفظ و افزایش تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران با ادعاها، اتهام زنی‌های و ... در دستور کار خود قرار داده‌اند، به این جهت است که اروپا و شورای امنیت وادارند تا نه‌تنها تحریم‌های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی را تمدید کند، بلکه ایران را به عدم پایبندی به تعهداتی برجامی محکوم کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار